Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Traktorista strhol elektrické káble, tridsať domácností pri Kežmarku ostalo bez energie
Webnoviny 14. jún 2024 490
14.6.2024 (SITA.sk) - Približne tridsať domácností v Matiašovciach v Kežmarskom okrese ostalo vo štvrtok popoludní bez dodávky elektrickej energie. Dôvodom boli pretrhnuté elektrické káble.
Informovala o tom v piatok polícia na sociálnej sieti, podľa ktorej bolo v prípade začaté trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.
Vodič traktora pri práci z nepozornosti nechal zodvihnutú hydraulickú ruku, pripevnenú na traktore, ktorou zachytil vo výške ťahané káble elektrického vedenia. Súčasne takto strhol k zemi pevne osadený betónový elektrický stĺp.
Viac k témam: Elektrina, Traktor
Zdroj: SITA.sk - Traktorista strhol elektrické káble, tridsať domácností pri Kežmarku ostalo bez energie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile