Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
5.3.2025 (SITA.sk) - Pri dopravnej nehode v okrese Martin prišla o život 24-ročná chodkyňa. Ako informuje žilinská policajná hovorkyňa Daniela Kocková, tragická nehoda sa stala v utorok 4. marca vo večerných hodinách na ceste I/18 v Turanoch, výjazd na diaľnicu D1. Autobus tu zrazil chodkyňu, ktorá prechádzala mimo priechodu pre chodcov v smere jazdy vozidiel od Martina na Ružomberok.
Vodič autobusu zachytil chodkyňu ľavou prednou stranou, pričom ju náraz odhodil pod kolesá osobného auta Fiat jazdiacom v rovnakom smere, uviedla hovorkyňa. Pri dopravnej nehode utrpela 24-ročná chodkyňa zranenia nezlučiteľné so životom. Dychová skúška u 48-ročného vodiča autobusu a 42-ročného vodiča osobného auta skončila s negatívnym výsledkom.
U nebohej bola nariadená pitva. Na miesto dopravnej nehody bol prizvaný znalec z odboru cestná doprava. Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzatvorená. Ďalšie okolnosti a príčiny tragickej nehody sú predmetom vyšetrovania.
Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, zrážka chodca
Zdroj: SITA.sk - Tragická nehoda v Turanoch, autobus zrazil 24-ročnú chodkyňu – FOTO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov