Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  12 °C
Mimoriadne správy

Tragédia pri Iliašovciach má súdnu dohru, statička čelí obžalobe pre zrútenie mosta

 Webnoviny   1. október 2020  32
Tragédia pri Iliašovciach má súdnu dohru, statička čelí obžalobe pre zrútenie mosta

1.10.2020 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Okresnej prokuratúry v Spišskej Novej Vsi podal okresnému súdu obžalobu v prípade zrútenia časti mostnej konštrukcie na stavbe diaľnice D1 Jánovce - Jablonov pri obci Iliašovce v roku 2012, ktoré si vyžiadalo štyroch mŕtvych.

Obvinená za skutok právne kvalifikovaný ako prečin všeobecného ohrozenia je S. H. Informovala o tom hovorkyňa Krajskej prokuratúry Košice Jarmila Janová.

“Z obžaloby prokurátora vyplýva, že obvinená ako statička zahraničnej obchodnej spoločnosti so sídlom v SRN v roku 2012 chybne naprojektovala statiku podpornej mostnej konštrukcie mostného objektu na stavbe diaľnice D1 Jánovce - Jablonov, čím spôsobila, že 2. novembra pri betonáži a následnom zaťažení podpornej konštrukcie táto stratila stabilitu, vybočila a prelomila sa, čo spôsobilo zrútenie časti betónového poľa mostnej konštrukcie,” uviedla Janová.

Pri zrútení mosta zahynuli štyria pracovníci stavebných spoločností a ďalších 11 bolo zranených, z toho piati ťažko.

Národnej diaľničnej spoločnosti bola spôsobená škoda vo výške takmer 100-tisíc eur a Sociálnej poisťovni škoda vo výške viac ako 410-tisíc eur. V prípade uznania viny hrozí obvinenej trest odňatia slobody od štyroch do 10 rokov.

Viac k témam: tragédia, zrútenie mosta
Zdroj: Webnoviny.sk - Tragédia pri Iliašovciach má súdnu dohru, statička čelí obžalobe pre zrútenie mosta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.