Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Threema podľa prezidentky Čaputovej ukázala, že spravodlivosť na Slovensku sa dá kúpiť
26.12.2019 (Webnoviny.sk) - Threema, prostredníctvom ktorej komunikoval obžalovaný podnikateľ Marian K. s viacerými sudcami, prokurátormi i vysokopostavenými politikmi, ukázala, že spravodlivosť na Slovensku sa dá kúpiť.
Škandály politikov aj sudcov
Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová v rozhovore pre agentúru SITA. Podľa nej bol rok 2019 spojený so škandálmi politikov a sudcov, a je nevyhnutné, aby sa tieto kauzy vyšetrili, pretože inak stratia ľudia dôveru v štátne inštitúcie.
„To, čo sme sa z tejto komunikácie dozvedeli o fungovaní niektorých predstaviteľov justície, bolo šokujúce. Ukázalo sa, čo sme dlho tušili, a teda, že spravodlivosť sa dala kúpiť a často ju zneužívali práve tí, od ktorých sme očakávali, že ju budú ochraňovať,“ povedala Čaputová pre SITA.
Slovensko prechádza očistným procesom
Podľa hlavy štátu je dôležité, aby sa všetky obvinenia a podozrenia vyšetrili, inak Slováci nebudú dôverovať štátnym inštitúciám, a to môže následne viesť k tomu, že ľudia vyhodnotia, že radikálne riešenia prezentované silným hlasom a ráznou päsťou sú vhodnejšie. „To je veľmi vážna a vysoká hra, keď je v stávke už aj tak oslabená dôvera občanov," uviedla Čaputová.
Prezidentka však verí, že Slovensko v súčasnosti prechádza katarzným, očistným procesom. „Samozrejme, ak sa nezastaví dnes, ale bude pokračovať ďalej," povedala.
Prostredníctvom aplikácie Threema s Marianom K., obžalovaným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, komunikovalo viacero advokátov, sudcov a prokurátorov, ktorí už dnes čelia disciplinárnym konaniam alebo opustili svoje post, okrem iných bývalý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, niekdajší podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD), ktorí v súvislosti s touto komunikáciou prišli o svoje funkcie.
Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Threema podľa prezidentky Čaputovej ukázala, že spravodlivosť na Slovensku sa dá kúpiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vodič za obcou Doľany zišiel z cesty a neprežil náraz do stromu
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky