Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Tatranský ľadový dóm udržujú vo forme a dúfajú, že ho v apríli budú môcť ešte sprístupniť
Webnoviny 20. marec 2021 557
20.3.2021 (Webnoviny.sk) - Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vo Vysokých Tatrách udržujú vo forme naďalej chladiace technológie. V regióne dúfajú, že jednu z najväčších zimných atrakcií si návštevníci budú môcť ešte pozrieť.
Zatiaľ bola verejnosti prístupná vlani takmer mesiac, pre nariadenia vlády v súvislosti s pandémiou ju však koncom roka zatvorili.
Od januára neprišiel nikto
„Tatranský ľadový dóm je v perfektnej kondícii. Pokiaľ by sa situácia zmenila pozitívnym smerom v čase po Veľkej noci alebo v apríli, v čo dúfame, chceli by sme ho ešte sprístupniť verejnosti, keďže tento rok tento ľadový skvost videlo minimum návštevníkov naživo,“ povedala pre agentúru SITA výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.
Pandemická situácia, nutnosť testovania a zatvorenie dómu pred Vianocami spôsobili podľa OOCR medziročne až 70-percentný pokles návštevnosti tejto už tradičnej atrakcie za mesiace november a december.
Od januára ju nenavštívil nikto. Pritom v minulosti si stavbu z ľadu počas sezóny pozrelo aj viac ako 200-tisíc návštevníkov.
Dielo osemnástich sochárov
Stavba na Hrebienku má podobu Chrámu Kristovho vzkriesenia v Petrohrade. Je umiestnená v klimatizovanej kupole s priemerom 25 metrov, pričom najvyšší bod stavby dosahuje výšku 12 metrov.
Je dielom osemnástich sochárov z Česka a Slovenska, ktorých viedol staviteľ Adam Bakoš. Podľa OOCR na stavbu použili 1 880 blokov ľadu, ktoré vážili viac ako 225 ton. Vstup do nej je každoročne bezplatný.
Viac k témam: tatranský ľadový dóm
Zdroj: Webnoviny.sk - Tatranský ľadový dóm udržujú vo forme a dúfajú, že ho v apríli budú môcť ešte sprístupniť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO