Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Taraba a Kuffovci navrhujú nevyplatiť v tomto roku príspevok politickým stranám, peniaze by sa použili inak
Webnoviny 25. február 2023 618
25.2.2023 (SITA.sk) - Nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa (všetci Život-NS) predložili do Národnej rady SR novelu zákona o politických stranách a politických hnutiach.
Navrhovatelia žiadajú, aby politickým stranám a hnutiam nebol v roku 2023 vyplatený príspevok na činnosť a príspevok na mandát.
Peniaze pre podnikateľov
„Príspevky, ktoré mali byť vyplatené politickým stranám a hnutiam v roku 2023, použije ministerstvo financií na úhradu zvýšených nákladov na energie podnikateľským subjektom," uviedli poslanci v návrhu. O návrhu sa bude rokovať v rámci marcovej schôdze, ktorá sa začína 14. marca.
Dodali, že počas siedmeho volebného obdobia sa zo štátneho rozpočtu vyplatilo viac ako 57 miliónov eur a v šiestom volebnom období to bolo viac ako 48 miliónov eur.
Zodpovednosť politických strán
„Za voľby v roku 2020 politické strany dostanú príspevky 76,15 milióna eur, čo predstavuje nárast za posledných osem rokov o 28 miliónov eur," uviedli poslanci.
Tvrdia, že politické strany musia prijať zodpovednosť „na neprimeranom zvýšení cien energií vedúcemu k zhoršeniu podnikateľského prostredia, ako aj celkovému zdražovaniu cien rôznych komodít, najmä potravín."
Viac k témam: Politické strany, príspevok na činnosť a príspevok, Zákon o politických stranách
Zdroj: SITA.sk - Taraba a Kuffovci navrhujú nevyplatiť v tomto roku príspevok politickým stranám, peniaze by sa použili inak © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO