Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,9 °C
Mimoriadne správy

Tankó dúfa, že prípadné nové ministerstvo cestovného ruchu a športu neskončí ako zdemolovaný semafor (video)

 Webnoviny  12. január 2024  67  
Tankó dúfa, že prípadné nové ministerstvo cestovného ruchu a športu neskončí ako zdemolovaný semafor (video)

12.1.2024 (SITA.sk) - Poslanci v piatok od 9:00 rokujú o novele kompetenčného zákona, ktorú vetovala a vrátila na opätovné prerokovanie do parlamentu prezidentka Zuzana Čaputová. Novelou zákona sa má okrem iného zriadiť nové ministerstvo cestovného ruchu a športu, ktorého iniciátorom bola Slovenská národná strana (SNS) a jej predseda Andrej Danko.

Psychologická pomoc pre športovcov


Poslanci si ešte tento týždeň v stredu odhlasovali, že rozprava k tomuto bodu nemôže trvať dlhšie ako 12 hodín. Na základe toho sa rozpočítal čas vystúpení pre jednotlivé poslanecké kluby.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


V rozprave vystúpil aj poslanec Viliam Tankó (hnutie Slovensko), ktorý by privítal, aby po prípadnom zriadení ministerstva mysleli na poskytovanie finančne dostupnej, odbornej a psychologickej pomoci pre športovcov či podporu osvetových a vzdelávacích programov.

Nech ministerstvo neskončí ako semafor


Dúfam, že toto ministerstvo nebude pán Danko riadiť tak, ako riadil vo štvrtok svoje auto. A nech toto nové ministerstvo neskončí tak, ako ten zdemolovaný semafor," uviedol v závere vystúpenia poslanec.

Tankó svojimi slovami narážal na Dankovu štvrtkovú dopravnú nehodu. Šéf národniarov sedel za volantom auta, ktoré podľa informácií portálu Startitup.sk narazilo do semaforu. Svetelná križovatka je momentálne nefunkčná. Portál zároveň informoval, že Danko nehodu bezprostredne neohlásil na polícii a s nabúraným autom odišiel preč.


Novelou kompetenčného zákona sa má zriadiť nové Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR. Vláda chce posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom ruchu, čo by malo významne podporiť rozpoznateľnosť značky Slovensko ako bezpečnej turistickej destinácie a vytvoriť v zahraničí priestor pre plynulý rast príjmov tohto sektora. Nové ministerstvo prevezme kompetencie v oblasti cestovného ruchu z Ministerstva dopravy SR a v oblasti športu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.Viac k témam: kompetenčný zákon, nové ministerstvo, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Tankó dúfa, že prípadné nové ministerstvo cestovného ruchu a športu neskončí ako zdemolovaný semafor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.