Sobota, 26. apríl 2025
Slnečno  15,9 °C
Mimoriadne správy

Šutaja Eštoka už začína téma predsedu parlamentu unavovať, opozícia zrejme navrhne Františka Mikloška

 Webnoviny   8. september 2024  201  0
Šutaja Eštoka už začína téma predsedu parlamentu unavovať, opozícia zrejme navrhne Františka Mikloška

8.9.2024 (SITA.sk) - Opozícia zrejme navrhne na post predsedu parlamentu Františka Mikloška z Kresťanskodemokratického hnutia. V relácii O 5 minút 12 v STVR to uviedol predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling.

Predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok odmietol komentovať rokovania koalície o obsadení tohto postu. Tak, ako už viackrát v minulosti zopakoval, jeho strana je konzistentná v postoji, že im podľa koaličnej zmluvy táto pozícia prináleží.

Parlament vedie Žiga


„Mňa to už začína trošku unavovať," poznamenal. „Táto vláda neprišla, aby bola rovnaká, ako vláda Igora Matoviča, aby sme sa hádali," dodal.

Ak sa koalícia nedohodne na novom predsedovi parlamentu, je pre Šutaja Eštoka kľúčové to, že parlament vedie nominant Hlasu Peter Žiga.

Záujem má Andrej Danko


Ten je podpredsedom NR SR a vedie ju od jari tohto roka, keď bol expredseda parlamentu a bývalý predseda strany Hlas Peter Pellegrini zvolený za prezidenta.

O post opakovane prejavuje záujem predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Šutaj Eštok sa vyjadril, že to považuje za zástupnú tému.

Viac k témam: Predseda NR SR
Zdroj: SITA.sk - Šutaja Eštoka už začína téma predsedu parlamentu unavovať, opozícia zrejme navrhne Františka Mikloška © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.