Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,6 °C
Mimoriadne správy

Šutaj Eštok dočasne poveril funkciou policajného prezidenta Ľubomíra Soláka, zmeny nastali aj na iných pozíciách (foto)

 Webnoviny  15. november 2023  89  
Šutaj Eštok dočasne poveril funkciou policajného prezidenta Ľubomíra Soláka, zmeny nastali aj na iných pozíciách (foto)

15.11.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v stredu dočasne poveril prezidentom policajného zboru veliteľa Okresného veliteľstva Bratislava I Ľubomíra Soláka.

Ten vo funkcii vystriedal dočasne povereného Rastislava Polakoviča, ktorý bude zastávať post riaditeľa dopravnej polície. Do funkcie viceprezidenta policajného zboru pre migráciu, operatívu a riadenie služieb prezídia policajného zboru minister vnútra dosadil Ivana Hapštáka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Zmena nastala aj v Úrade na ochranu ústavných činiteľov, ktorého riaditeľom sa stal Pavol Krejčí. Informoval o tom na sociálnej sieti Šutaj Eštok.

Minister zároveň ocenil Polakovičovo nasadenie a profesionálny prístup i zápal počas riešenia nelegálnej migrácie na hraniciach.

S novým dočasne povereným prezidentom policajného zboru SR máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v našej krajine a zhodneme sa na základných prioritách, ktoré sme si vytýčili. Jednou z nich, dovolím si povedať, asi najdôležitejšou, je zaručiť bezpečnosť Slovenska a jeho občanov s tým, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako," napísal šéf rezortu vnútra.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Nelegálna migrácia, Prezident Policajného zboru SR, viceprezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk - Šutaj Eštok dočasne poveril funkciou policajného prezidenta Ľubomíra Soláka, zmeny nastali aj na iných pozíciách (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.