Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (22. júl 2026): Míting P-T-S, lesný požiar, monzún v Kašmíre, vyschnuté jazero a ebola v Kongu
- Ďalšia Orbánova opora končí. Generálny prokurátor odstúpil po tlaku zo strany novej vlády
- Orbán prešiel do protiútoku; obvinenia z korupcie sú podľa neho len snahou o likvidáciu Fideszu
- Lavrov vyhlásil, že sa stretne s Rubiom, rokovať budú o vojnách na Ukrajine aj Blízkom východe
- Starosta New Yorku vyzval na zatknutie Netanjahua, mesto na to podľa neho nemá právomoci
Sulíkova SaS a Kollár sú na hranici zvoliteľnosti, voľby by vyhral Smer-SD a podpora kotlebovcov klesla
Webnoviny 11. október 2019 719
11.10.2019 (Webnoviny.sk) - Strana Andreja Kisku Za ľudí si posilňuje pozíciu v rebríčku voličských preferencií. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý realizovala na vzorke 1 145 respondentov starších ako 18 rokov, pre televíziu JOJ.
Smer-SD stále na prvom mieste
Podľa prieskumu, ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, Za ľudí by získalo 10,3 percent hlasov a skončilo tak tretie. V septembrovom prieskume malo 8,6 percent.
Voľby by tento víkend vyhral Smer-SD s 20,1 percentami, druhá by bola Ľudová strana Naše Slovensko s 11,1 percentami. V prípade kotlebovcov ide o pokles hlasov o 2,1 percent oproti septembrovému prieskumu Polisu.
OĽaNO a SNS majú po sedem percent
Do parlamentu by sa dostala aj koalícia PS/Spolu s 10,1 percentami, OĽaNO-NOVA a SNS zhodne so siedmimi percentami, KDH so ziskom 6,7 percent preferenčných hlasov a tiež SaS s 5,1 percentami a Sme Rodina s piatimi percentami.
Mimo parlamentu by sa ocitla dnešná vládna strana Most-Híd. Tiež Dobrá voľba Tomáša Druckera, Vlasť Štefana Harabina či Socialisti.sk Eduarda Chmelára. Pri týchto troch nových stranách však Polis upozorňuje, že znalosť o ich vzniku bola len 50 až 60 percent, čím je výsledok do značnej miery ovplyvnený.
Viac k témam: agentúra Polis Slovakia, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, prieskum, volebný prieskum, Za ľudí - Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíkova SaS a Kollár sú na hranici zvoliteľnosti, voľby by vyhral Smer-SD a podpora kotlebovcov klesla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boje Iránu s USA sa vystupňovali, Teherán útočí v regióne a ropa zdražela na mesačné maximum
Kocúr Larry, najznámejší obyvateľ Downing Street, dostal už siedmeho spolubývajúceho. Prídu naňho psie časy?
Na prímerie sa už nehrajú. Irán vedie s USA plnohodnotnú vojnu, potvrdil prezident Pezeškján