Nedeľa, 17. január 2021
Väčšinou jasno  -7,7 °C
Mimoriadne správy

Súdna rada bude o odvolaní predsedníčky Lenky Praženkovej rozhodovať koncom júna

 Webnoviny  12. jún 2020  95
Súdna rada bude o odvolaní predsedníčky Lenky Praženkovej rozhodovať koncom júna

12.6.2020 (Webnoviny.sk) - Súdna rada SR by 29. júna mala rokovať o návrhu jej šiestich členov na odvolanie predsedníčky Lenky Praženkovej. Rada o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Pod uvedený návrh sa podpísali Katarína Javorčíková, Eva Mišíková, Alena Svetlovská, Juraj Kliment, Andrej Majerník a Lajos Mészáros.

Dôvodom návrhu je podľa šestice členov rady to, že Praženková opakovane porušovala svoje povinnosti. Podľa navrhovateľov napríklad neprijala opatrenia, ktoré by viedli k zvýšeniu dôvery v súdnictvo medzi verejnosťou.

Praženkovej tiež navrhovatelia jej odvolania vyčítajú, že aktuálne väzobne stíhanú Moniku Jankovskú navrhla na ústavnú sudkyňu a tiež to, že váhala s iniciovaním disciplinárnych konaní voči sudcom, pri ktorých vyvstali rôzne podozrenia z nezákonnej činnosti.

Praženková je na čele Súdnej rady SR od roku 2017.

Viac k témam: odvolanie, súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Súdna rada bude o odvolaní predsedníčky Lenky Praženkovej rozhodovať koncom júna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.