Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Sudca zobral do väzby policajta aj konateľa firmy Vassal EKO v súvislosti s podozrením z korupcie
Webnoviny 16. jún 2018 625
BRATISLAVA 16. júna (WebNoviny.sk) - Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici zobral do väzby bratislavského policajta aj konateľa firmy Vassal EKO. Ďalších dvoch obvinených, jedného príslušníka Protikorupčnej jednotky NAKA a jedného člena predstavenstva firmy, prepustili a stíhať ich budú na slobode.
Súvislosť s nelegálnou skládkou
Informáciu v sobotu priniesla spravodajská relácia Rádiožurnál o 12:00 RTVS. Ako v rozhlase uviedli, prípad zrejme súvisí s nelegálnou skládkou v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Podľa medializovaných informácií muži po vzatí do väzby podali sťažnosť, rovnako aj prokurátor v prípade prepustených zo zadržania.
Odporúčame:
Aktualizované: V Národnej protikorupčnej jednotke NAKA zasahovala inšpekcia ministerstva vnútra
Sudca pre prípravné konanie na pracovisku ŠTS v Banskej Bystrici v piatok 15. júna pred 17:00 začal výsluch štyroch zadržaných, obvinených z korupcie. Výsluch súvisel s návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na ich vzatie do väzby. Ide o dvoch policajtov a dve civilné osoby, ktorých zadržali v stredu pre podozrenia z korupcie.
Súpis obvinení
Podľa informácie ministerstva vnútra jeden z policajtov je príslušník Národnej protikorupčnej jednotky Prezídia PZ Ján M., ktorého stíhajú za pokračovací zločin prijímania úplatku. Ďalší je príslušníkom Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II Martin S. a stíhajú ho za pokračovací zločin prijímania úplatku a za prečin ohrozovania dôvernej skutočnosti v súbehu s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa.
Dvoch civilov obvinili za pokračovací prečin podplácania. Ide o predstaviteľov recyklačnej spoločnosti Vassal EKO v Podunajských Biskupiciach Michala K. a Martina A. Prokurátor žiadal väzbu z obavy pre možné pokračovanie v trestnej činnosti a ovplyvňovanie svedkov.
Viac k témam: korupcia, ministerstvo vnútra SR, NAKA Národná kriminálna agentúra, nelegálna skládka, Podunajské Biskupice, Polícia SR, Špecializovaný trestný súd SR, Vassal EKO
Zdroj: Webnoviny.sk - Sudca zobral do väzby policajta aj konateľa firmy Vassal EKO v súvislosti s podozrením z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu