Utorok, 22. september 2020
Slnečno  18,8 °C
Mimoriadne správy

Súd v prípade skrachovaných nebankoviek vypočúval znalkyňu

 Webnoviny   7. september 2020  33
Súd v prípade skrachovaných nebankoviek vypočúval znalkyňu

7.9.2020 (Webnoviny.sk) - Na Okresnom súde Bratislava I pokračovalo vypočúvanie znalkyne v prípade obžaloby Patrika P., ktorý podľa obžaloby v desiatich skutkoch v rokoch 2010 - 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákal finančné prostriedky v celkovej sume 959 750 eur.

Tie však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných, čím spôsobil škodu poškodeným za viac ako 840-tisíc eur. Súd na úvod pojednávania informoval, že trestný čin prekvalifikoval zo sprenevery na obzvlášť závažný zločin podvodu. Trestná sadza je v oboch prípadoch rovnaká.

Znalkyňa pracovala s podkladmi od vyšetrovateľa


Znalkyňa v posudku sumarizovala obraty na účtoch spoločnosti PP Capital ako aj na účtoch, ktoré s touto spoločnosťou súviseli. Právny zástupca Patrika P., Jaroslav Šášik, na pojednávaní poukazoval na to, že pri transakciách uvádzala znalkyňa aj subjekty, ktoré neboli v prípade poškodenými alebo so súdnym sporom nesúviseli.

Znalkyňa argumentovala tým, že vychádzala z podkladov, ktoré jej poskytol vyšetrovateľ a v čase, keď vytvárala posudok, nemohla vedieť, kto s danou vecou súvisí. Na otázku prokurátora odpovedala, že úlohou znalca nie je identifikovať a zisťovať, kto je poškodený v trestnom konaní.

Patrika P. by mali čoskoro prepustiť


Po obednej prestávke bude súd oboznamovať procesné strany s listinnými dôkazmi. Súdne pojednávanie bude pokračovať v utorok 8. septembra.

Patrik P. bol právoplatne odsúdený v kauze skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest na sedem rokov väzenia. V stredu 9. septembra by mal byť prepustený z výkonu trestu.

Viac k témam: skrachované nebankové spoločnosti, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd v prípade skrachovaných nebankoviek vypočúval znalkyňu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.