Streda, 29. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Súd sa bude zaoberať väzbou čurillovcov, o osude policajtov Čurillu a Ďurku rozhodnú už v pondelok
Webnoviny 14. marec 2026 154
14.3.2026 (SITA.sk) - Krajský súd v Bratislave vytýčil na pondelok 16. marca verejné zasadnutie, na ktorom sa bude zaoberať otázkou väzby pre obvinených policajtov Jána Čurillu a Pavla Ďurku. Sudca pre prípravné konanie Mestského súdu Bratislava I Tomáš Hajduk ešte v piatok 6. marca prepustil dvojicu zo zadržania na slobodu z dôvodu, že návrh na ich väzobné stíhanie bol podaný na nepríslušný súd. Zároveň sudca tiež spochybnil dôvodnosť vzneseného obvinenia. Prokurátor Michal Žeňuch však podal proti rozhodnutiu sťažnosť.
Návrh na väzobné stíhanie policajtov odôvodnil prokurátor Krajskej prokuratúry v Trnave kolúznym dôvodom, teda obavou pred možným ovplyvňovaním svedkov a marením vyšetrovania. Čurilla a Ďurka boli jediní spomedzi siedmich obvinených v kauze Kajúcnik, pre ktorých navrhli väzbu. Zvyšných obvinených, vrátane prokurátora Michala Šúreka, po výsluchu policajná inšpekcia prepustila zo zadržania.
Policajná inšpekcia v rámci akcie Kajúcnik obvinila policajtov Jána Čurillu, Róberta Magulu, Romana Staša, Pavla Ďurku, Branislava Dunčka, ako aj prokurátora Michala Šúreka. Obvinený je aj Ján Kaľavský, ktorý je právoplatne odsúdený v korupčnej kauze. Magula, Staš a Šúrek sú stíhaní pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a Čurilla, Ďurka, Dunčko a Kaľavský pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa a vydieranie.
Obvinenia majú súvisieť prevažne s trestnými konaniami vo veci zločineckej skupiny takáčovcov, na ktorých takzvaní čurillovci v minulosti pracovali. Čiastočne sa však týkajú aj kauzy Očistec. Uznesenie o vznesení obvinení v kauze Kajúcnik má 133 strán a zahŕňa skutky ako údajné falšovanie výpovedí, vydieranie obvinených a využívanie väzby na nátlak.
Viac k témam: Čurillovci, Kauza Očistec, Súdy, Väzobné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Súd sa bude zaoberať väzbou čurillovcov, o osude policajtov Čurillu a Ďurku rozhodnú už v pondelok © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO