Štvrtok, 29. február 2024
Prevažne slnečno  12,2 °C
Mimoriadne správy

Súd mal riešiť korupčnú kauzu prešovského krajského a mestského poslanca, termín však musel zrušiť

 Webnoviny  21. november 2023  107  
Súd mal riešiť korupčnú kauzu prešovského krajského a mestského poslanca, termín však musel zrušiť

21.11.2023 (SITA.sk) - Najvyšší súd SR v utorok neuzavrel korupčnú kauzu prešovského mestského a krajského poslanca Rudolfa Dupkalu. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, termín verejného zasadnutia bol zrušený z dôvodu žiadosti o ospravedlnenie obžalovaného pre zdravotné prekážky na jeho strane. „Termín verejného zasadnutia bol určený na 16. januára 2024," uviedla hovorkyňa.

Odvolanie z funkcie


Krajský a mestský poslanec Rudolf Dupkala ml. ešte v apríli 2022 skončil vo funkcii riaditeľa Šarišskej galérie v Prešove. Z postu ho odvolalo Zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja.

Návrh na odvolanie Rudolfa Dupkalu z postu riaditeľa predložil predseda PSK Milan Majerský. Uviedol, že odvolanie nesúviselo zo súdnym procesom, ktorému poslanec čelil.

Obžalovaný hovorí o diskreditácii


Podľa Rudolfa Dupkalu išlo o politické zdiskreditovanie jeho osoby na ktoré bolo využité jeho osobné zlyhanie, keď sa na benefičnom podujatí opil. Odôvodnil to nevhodnou kombináciou alkoholu s upokojujúcimi liekmi, ktoré užíva. Za toto svoje konanie sa ospravedlnil.

Viac k témam: Korupcia, Poslanec, Súdy
Zdroj: SITA.sk - Súd mal riešiť korupčnú kauzu prešovského krajského a mestského poslanca, termín však musel zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.