Sobota, 23. november 2019
Malá oblačnosť  3,9 °C
Mimoriadne správy

Štyridsiatnik Rudolf pôjde za znásilnenie na dva roky do väzenia, súd mu zmiernil trest

 Webnoviny   8. august 2019  34
Štyridsiatnik Rudolf pôjde za znásilnenie na dva roky do väzenia, súd mu zmiernil trest

8.8.2019 (Webnoviny.sk) - Na dva roky odňatia slobody nepodmienečne za znásilnenie odsúdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici 40-ročného Rudolfa Dobrovského z Utekáča-Salajky v okrese Poltár.

Andrea trikrát nechcela


Krajský súd tak zmiernil prvostupňový trest z troch na dva roky po odvolaní doteraz netrestaného Dobrovského.

Znásilnenie Dobrovský na súde poprel. Vyhlásil, že Andrea ho pri popíjaní v pohostinstve v septembri minulého roku v Utekáči chytala za nohu a naznačila ochotu mať s ním sex.

Preto večer po 22. hodine vyšli z krčmy von a venovali sa sexu. Údajne za dve hodiny si akt zopakovali tri razy. Dobrovský tvrdil, že Andrea s tým dva razy súhlasila, tretí akt už bol proti vôli ženy.

Odsúdený má dobrú povesť


Okresný súd v Lučenci uznal Dobrovského za vinného zo zločinu znásilnenia. Uložil mu nepodmienečný trest tri roky, ale Dobrovský sa odvolal.

Podľa jeho obhajcu nešlo o trestný čin, pretože poškodená so sexom súhlasila. Nebolo preukázané, že jeho klient ženu k sexu nútil.

Odvolací súd zmiernil trest pre Dobrovského z troch na dva roky. Podľa jeho názoru na skutku výrazne participovala poškodená. Dobrovskému tiež pomohlo, že v obci má dobrú povesť a nebol doteraz trestaný.

Viac k témam: súd, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Štyridsiatnik Rudolf pôjde za znásilnenie na dva roky do väzenia, súd mu zmiernil trest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.