Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  8,9 °C
Mimoriadne správy

Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov ostanú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti

 Webnoviny  13. október 2020  34
Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov ostanú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Štyri osoby, obvinené zo zločinu prijímania úplatku v súvislosti s kauzou žilinských sudcov, ktorí boli zatknutí v rámci policajnej akcie Plevel, ostávajú vo väzbe.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 3T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosti obvinených Pavla P., Daniela B., Luboša M. a Juraja F., podané proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica zo dňa 17. septembra, ktorým boli títo obvinení vzatí do väzby, zamietol.

Súd rozšíril dôvody väzby


„Senát zároveň vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry vo vzťahu k Danielovi B. a u tohto obvineného rozšíril dôvody väzby aj o preventívnu väzbu,“ dodala Važanová.

ŠTS vzal v septembri štvoricu do väzby pre obavu z možného ovplyvňovania svedkov. U jedného z obvinených bola dôvodom väzby aj obava z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Policajná akcia "Plevel"


Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v septembri v rámci akcie Plevel pôvodne päť osôb, jednu neskôr prepustili.

Medzi zadržanými bol bývalý sudca Pavol P., sudca Daniel B. a advokát Ľuboš M. Vyšetrovateľ ich obvinil z prijímania úplatku.

Viac k témam: akcia Plevel, korupcia, úplatky, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov ostanú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.