Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Strany dostali pred Štedrým dňom darčeky, Mistrík podporil Spolu a Lexmann obdarovala KDH
Webnoviny 23. december 2019 614
23.12.2019 (Webnoviny.sk) - Bývalý kandidát na prezidenta Róbert Mistrík podporil finančne stranu Spolu-občianska demokracia, kandidátka v eurovoľbách Miriam Lexmann obdarovala Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).
Na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti to uvádza mimovládka Transparency International Slovensko (TIS). Príspevky dostali aj iné politické strany, napríklad Vlasť, ktorej požičal 13-tisíc eur živnostník Jozef Budzel.
„Luxusné darčeky už deň pred Štedrým večerom dostali aj viaceré politické strany. Strana Spolu dnes dostala dar 5-tisíc eur od Roberta Mistríka, bývalého prezidentského kandidáta. Novozvolená europoslankyňa Miriam Lexmann, ktorá do funkcie nastúpi až po Brexite, poslala svojej KDH dnes 15-tisíc eur. Strana Vlasť tiež zverejnila informáciu, že 13-tisíc eur jej na kampaň požičal Jozef Budzel, živnostník z Bobrova, malej oravskej obce. Budzel za Vlasť aj kandiduje na 33.mieste,“ píše mimovládka.
Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Strany dostali pred Štedrým dňom darčeky, Mistrík podporil Spolu a Lexmann obdarovala KDH © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru