Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Strana Hlas chce rezignáciu Kolíkovej, odstúpenie šéfa väzenskej stráže považuje za nedostačujúce
30.12.2020 (Webnoviny.sk) - aktualizované 30. decembra 2020, 13:28
Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) očakáva, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) rezignuje na svoju funkciu. Informovala o tom hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková.
Odstúpenie Ivana je podľa Hlasu nedostačujúce
Vládna koalícia pokračuje podľa strany expremiéra Petra Pellegriniho v deštrukcii dôvery v právny štát a jej zotrvanie na poste len potvrdí jeho ďalší morálny rozvrat. Hlas je pripravený podporiť zriadenie parlamentnej vyšetrovacej komisie, ktorá za účasti opozície dôkladne vyšetrí okolnosti tragického prípadu Milana Lučanského.
Odstúpenie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milana Ivana považuje strana za nedostačujúce a vníma to ako snahu prekryť politickú zodpovednosť ministerky spravodlivosti za celú sériu okolností, ktoré viedli k tragickej udalosti.
Strana Sas je udalosťou šokovaná
Sloboda a Solidarita (SaS) je šokovaná, čo sa bývalému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému udialo.
„Je pochopiteľné, že jeho pokus o samovraždu vyvoláva viacero otázok. Ako extrémne dôležitý svedok mal určite čo povedať aj o vládnutí Smeru. Oceňujeme, že generálny riaditeľ ZVJS Milan Ivan vyvodil osobnú zodpovednosť. Veríme však, že zriadiť širokú komisiu na prešetrenie celej udalosti, ktorú navrhuje zriadiť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, je správny krok, ktorý môže prinavrátiť dôveru v právny štát,” uviedol hovorca liberálov Ondrej Šprlák.
Kotleba neverí verzii o samovražde
Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) vyjadruje rodine Milana L.učanského súcit.
„Jednoznačne ide o zlyhanie zodpovedných osôb rezortu spravodlivosti, a preto žiadame okamžité odstúpenie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Verzia o samovražde nie je vzhľadom na podozrivé okolnosti pre nás uveriteľná,” uviedol na sociálnej sieti predseda ĽSNS Marian Kotleba s tým, že nechcú vynášať unáhlené závery, preto žiadajú o dôkladné vyšetrenie prípadu a účasť zástupcov ĽSNS v špeciálnej vyšetrovacej komisii.
Lučanského stav je kritický
Bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa v utorok 29. decembra pokúsil o samovraždu. Jeho stav je kritický. Generálny riaditeľ ZVJS Milan Ivan na dnešnej tlačovej konferencii informoval, že odstupuje zo svojej funkcie.
Kolíková chce zriadiť nezávislú komisiu. Pozve do nej aj predstaviteľov opozície, prezidentku, verejnú ochrankyňu práv či zástupcov advokátskej komory.
Viac k témam: akcia "Judáš", odstúpenie z funkcie, pokus o samovraždu
Zdroj: Webnoviny.sk - Strana Hlas chce rezignáciu Kolíkovej, odstúpenie šéfa väzenskej stráže považuje za nedostačujúce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO