Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
Stovky ľudí na strednom Slovensku sú bez elektriny, problémy spôsobujú ťažký sneh a vietor
BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) - Na strednom Slovensku pre nepriaznivé počasie znova vypadávajú dodávky elektriny.
„Vplyvom nepriaznivého počasia, najmä hustého sneženia, v noci z utorka na stredu na severe stredného Slovenska sme zaznamenali ďalšie poruchy na elektrických vedeniach,“ informoval agentúru SITA hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.
Bez prúdu je podľa neho približne 800 odberných miest. Mimo prevádzky je spolu 40 trafostaníc.
Poruchy na úrovni vysokého napätia
Stredoslovenskí energetici riešia poruchy na úrovni vysokého napätia v obciach Kolárovice (okres Bytča), Dlhá nad Kysucou, Nová Bystrica – časť Vychylovka (všetky okres Čadca) a v žilinskej mestskej časti Vranie. V okrese Martin evidujú energetici problém v Turanoch.
Na Liptove sú niektorí odberatelia bez elektriny v obciach Ľubochňa (okres Ružomberok) a Kráľova Lehota – časť Svarín (okres Liptovský Mikuláš). „V Prievidzskom okrese nejde elektrina niektorým odberateľom v Handlovej, konkrétne v mestskej časti Nová Lehota,“ dodal Gejdoš.
Popadané stromy na vedení
Väčšinu porúch spôsobil podľa neho ťažký mokrý sneh a vietor.
„Vo viacerých lokalitách popadali na elektrické vedenie stromy a pretrhali vodiče. Niektoré poruchy sa už elektrikárom podarilo presne lokalizovať, ale časť z nich musia ešte vyhľadať v teréne. Tak ako v predchádzajúcich dňoch im prácu komplikuje ťažko prístupný a rozmočený terén, prípadne vysoká vrstva snehu,“ zdôraznil Gejdoš.
Stredoslovenská distribučná žiada odberateľov o trpezlivosť. „Pracovníci SSD robia všetko pre to, aby obnovili dodávku elektriny pre odberateľov v čo najkratšom čase. V niektorých prípadoch však musia byť trpezliví,“ konštatoval Gejdoš.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Tisícky ľudí na severe Slovenska boli bez elektriny, mokrý a ťažký sneh poškodil vedenie
Viac k témam: sneh, snehová kalamita, stredoslovenská distribučna, výpadok elektriny
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky ľudí na strednom Slovensku sú bez elektriny, problémy spôsobujú ťažký sneh a vietor © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Rok 2025 bol pre slovenský maloobchod v znamení cenovej stability a tlmenia inflácie, hodnotí SAMO
Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel