Streda, 21. október 2020
Oblačno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Smeru neschválili program mimoriadnej schôdze o národnom pláne obnovy

 Webnoviny  24. september 2020  39
Smeru neschválili program mimoriadnej schôdze o národnom pláne obnovy

24.9.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) sa národným plánom obnovy, ktorý je financovaný z európskeho nástroja Next Generation EU, vo štvrtok zaoberať nebudú.

Zákonodarcovia totiž neschválil program mimoriadnej schôdze, ktorú iniciovala strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Najsilnejšia opozičná strana chcela, aby plénum prijalo stanovisko k tomuto dokumentu. Plán obnovy musí byť podľa predstaviteľov Smeru-SD prijatý v širšom sociálnom dialógu.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) 21. júla po prílete zo summitu Európskej únie (EÚ), kde sa schválil rozpočet a fond obnovy po koronakríze, povedal, že Slovensko bude mať zo zdrojov EÚ v najbližších siedmich rokoch k dispozícii 34,1 miliardy eur.

Premiér vtedy konštatoval, že z rozpočtu na roky 2014 až 2020 má Slovensko nevyčerpaných osem miliárd eur a pre nasledujúcich sedem rokov má v rámci rozpočtu EÚ k dispozícii 18,6 miliardy eur, pričom v rokoch 2021 až 2023 môže čerpať ďalšie európske fondy v sume 7,5 miliardy eur.

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk - Smeru neschválili program mimoriadnej schôdze o národnom pláne obnovy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.