Nedeľa, 27. september 2020
Polojasno  10,8 °C
Mimoriadne správy

Smerák Blaha má problém, pre fotografiu s kosákom a kladivom je začaté trestné stíhanie

 Webnoviny  30. január 2020  44
Smerák Blaha má problém, pre fotografiu s kosákom a kladivom je začaté trestné stíhanie

30.1.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia začala trestné stíhanie pre fotografiu poslanca a šéfa parlamentného Výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) s kosákom a kladivom. Informoval o tom podpredseda OKS Juraj Petrovič, ktorý pre zverejnenie fotografie podal na Generálnej prokuratúra SR trestné oznámenie.

Polícia informovala Petroviča, že trestné stíhanie vedie pre zločin rozširovania extrémistického materiálu v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu, smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Ľuboš Blaha kandiduje v nadchádzajúcich parlamentných voľbách za stranu Smer-SD na jedenástom mieste kandidátky.

Minulý rok na neho súdnu žalobu podala spoločnosť Eset. Blaha vo svojom facebookovom profile totiž Eset kritizoval a jej majiteľov označoval za oligarchov, ktorí vlastnia médiá a platia viacerých politikov. O Esete natočil sériu videí, v ktorých tvrdil, že Eset je napojený na americkú tajnú službu.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu Ľuboša Blahu.

Viac k témam: trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Smerák Blaha má problém, pre fotografiu s kosákom a kladivom je začaté trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.