Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Smer vyzýva všetky parlamentné strany na spoločné efektívne rokovanie, s výnimkou Matovičovho hnutia Slovensko (video)

 Webnoviny  21. december 2023  77  
Smer vyzýva všetky parlamentné strany na spoločné efektívne rokovanie, s výnimkou Matovičovho hnutia Slovensko (video)

21.12.2023 (SITA.sk) - Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) vyzýva všetky demokratické parlamentné strany, aby spoločne našli riešenie na efektívne rokovanie v parlamente. Za demokratické subjekty považuje predseda poslaneckého klubu strany Smer-SD Ján Richter, všetky parlamentné strany, okrem hnutia Slovensko, ktorého lídrom je Igor Matovič.

Richter tvrdí, že v parlamente prebieha neplodná rozprava a podávanie nezmyselných pozmeňujúcich návrhov k štátnemu rozpočtu, ktoré nič neriešia, len predlžujú schôdzu.

Spoločné riešenie


Predseda poslaneckého klubu Smeru-SD zopakoval slová predsedu Smeru-SD a premiéra Roberta Fica (Smer-SD), že o vládnej novele Trestného zákona, ktorá ruší špeciálnu prokuratúru, sa bude rokovať až v januári. Richter tvrdí, že poslanci z jeho klubu rokujú vždy disciplinovane a s pokorou a nereagujú na urážky, ktoré na nich smerujú z radov poslancov hnutia Slovensko.

„Tvrdo odmietame taktiku hnutia Slovensko, ktorá znie ,čím horšie, tým lepšie´ a máme záujem vyzvať všetky demokratické sily v parlamente, za ktoré pokladáme všetky parlamentné strany mimo hnutia Slovensko, aby sme spolu hľadali riešenie, ako tento problém riešiť a ako sa vrátiť k efektívnemu rokovaniu Národnej rady SR," uviedol Richter na štvrtkovej tlačovej besede.

Nový rokovací poriadok?


Zároveň avizoval, že predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) by mal vo štvrtok po 16:00 ponúknuť riešenia na sfunkčnenie parlamentu. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha vyzval opozičné strany, aby sa dištancovali od Matovičových poslancov a podporili akékoľvek riešenie vedenia parlamentu.

Ján Richter zároveň informoval, že už sa pripravuje aj novela rokovacieho poriadku, ktorá by mala rátať s viacerými situáciami, ktoré je možné v súčasnosti vídať počas rokovania parlamentu. Podľa predsedu poslaneckého klubu Smeru-SD by bolo ideálne, keby sa o nej začne rokovať už vo februári.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semViac k témam: Koalícia, Opozícia, Podpredseda parlamentu, Predseda parlamentu, predseda poslaneckého klubu strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Štátny rozpočet
Zdroj: SITA.sk - Smer vyzýva všetky parlamentné strany na spoločné efektívne rokovanie, s výnimkou Matovičovho hnutia Slovensko (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.