Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Smer-SD chce odvolávať Sulíka, poškodil všetkých Slovákov a Fico hovorí o blamáži aj babráctve (video)
Webnoviny 8. jún 2022 1000
8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) vo štvrtok 9. júna podá do parlamentu návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS).
Predseda Smeru-SD Robert Fico o tom informoval vo videu v utorok 7. júna s tým, že je to „za totálne babráctvo, lenivosť a ešte takú maličkosť, že poškodil všetkých občanov Slovenska". Na odvolanie člena vlády je v parlamente potrebných aspoň 76 hlasov zo 150-členného parlamentu.
Smer-SD tvrdí, že Sulík je zodpovedný „za blamáž" pri ochrane slovenských národných záujmov v Bruseli. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) podľa opozičnej strany vyrokoval v Bruseli pre Slovensko podmienky v oblasti dovozu ruskej ropy, ktoré by sa dali prirovnať k výsledku Napoleona pri Waterloo.
„Podstatné je, že Sulík dával spoločne s Korčokom Hegerovi podklady, na základe ktorých v Bruseli zradil všetko slovenské, čo sa len zradiť dá. A že nafta a benzín budú stáť o chvíľu dve eurá a že ľudia na Slovensku a Slovnaft si môžu ,hodiť slučku’, pretože títo Patovia a Matovia ich prakticky ekonomicky zničili. Rebríček zodpovednosti za túto zradu slovenských národných záujmov v Bruseli je pre nás v Smere-SD jasný – na prvom mieste je to Sulík, potom Korčok a na záver Heger," uviedol Fico.
Viac k témam: Minister hospodárstva SR, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Odvolanie z funkcie, Odvolávanie ministra Sulíka, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Smer-SD chce odvolávať Sulíka, poškodil všetkých Slovákov a Fico hovorí o blamáži aj babráctve (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile