Štvrtok, 30. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Rozhodne Európsky parlament o zmrazení eurofondov pre Slovensko? Lexmann bude hlasovať proti
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
Slovensko stále nemá sudcu v Luxembursku, súdna rada odmietla po Procházkovi ďalšieho kandidáta
Webnoviny 9. máj 2018 680
BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) - Sudcu Ivana Rumanu poradný výbor neodporučil na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ. Tento post sme mali obsadiť už v septembri 2016.
Mali sme už troch kandidátov, Súdnej rade SR sa však nedarí vybrať toho vhodného. Informáciu priniesol portál Denníka N, potvrdil ju hovorca ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Susko.
Odporúčame:
Na odsúdeného Okoličányho bol vydaný európsky aj medzinárodný zatykač
„Môžeme potvrdiť, že Výbor zriadený za účelom posudzovania vhodnosti kandidátov na výkon funkcie sudcov Súdneho dvora vydal negatívne stanovisko ku kandidátovi Slovenska na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ,“ napísal Susko.
Presné dôvody, prečo Rumana neuspel, nie sú zatiaľ známe. O kandidátovi na dodatočného sudcu rozhoduje najskôr Súdna rada SR a následne tento výber odobruje vláda SR.
Viac k témam: Ivan Rumana, Súdna rada SR, Všeobecný súd Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko stále nemá sudcu v Luxembursku, súdna rada odmietla po Procházkovi ďalšieho kandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Soboňa zložil poslanecký sľub, v parlamente nahradil RidoškaNasledujúci článok
Prezident Kiska dostal stovky žiadostí o milosť, udelil však len tri
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Čo robiť so stuhnutou krčnou chrbticou, keď sedíte celý deň v kancelárii
Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO