Pondelok, 21. september 2020
Slnečno  19,2 °C
Mimoriadne správy

Slovensko sa ocitlo na zozname nebezpečných krajín, Ukrajina svoj krok vysvetlila

 Webnoviny   5. august 2020  49
Slovensko sa ocitlo na zozname nebezpečných krajín, Ukrajina svoj krok vysvetlila

5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ukrajina zaradila Slovensko do zoznamu nebezpečných krajín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) na svojej webovej stránke.

„Slovenská republika od 1. augusta 2020 patrí medzi krajiny s vysokou mierou nákazy, je zaradená medzi krajiny červenej zóny,“ informuje na stránke rezort diplomacie.

Ľudia, ktorí prichádzajú z takzvaných červených zón, musia nastúpiť buď do štátnej karantény na dva týždne, alebo si stiahnuť aplikáciu a stráviť ju v domácom prostredí.

Ukrajina zaraďuje do červenej zóny krajiny, kde je počet aktívnych prípadov COVID-19 väčší, než 40 osôb na 100-tisíc obyvateľov.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko sa ocitlo na zozname nebezpečných krajín, Ukrajina svoj krok vysvetlila © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.