Utorok, 29. september 2020
Zamračené  7,5 °C
Mimoriadne správy

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva má nových členov, vymenovala ich prezidentka Zuzana Čaputová

 Webnoviny  31. január 2020  41
Slovenské národné stredisko pre ľudské práva má nových členov, vymenovala ich prezidentka Zuzana Čaputová

31.1.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v piatok vymenovala dvoch nových členov Slovenského národného strediska pre ľudské práva (SNSĽP). Sylvia Beňová bude členkou Regulačnej rady SNSĽP, Kálmán Petőcz členom správnej rady strediska. Obaja získajú funkciu s účinnosťou od 1. februára 2020. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Sylviu Beňovú vymenovala prezidentka na návrh Národnej rady Slovenskej republiky podľa zákona o regulácii v sieťových odvetviach a Kálmána Petőcza na základe zákona o zriadení SNSĽP. Sylvia Beňová pôsobila ako generálna tajomníčka služobného úradu Ministerstva spravodlivosti SR.

Vláda ju z tejto pozície v stredu 29. januára odvolala, po tom, ako sa Beňová vzdala funkcie. Kálmán Petőcz je bývalý diplomat, vedúci stálej misie SR pri OSN v Ženeve a odborník na ľudské práva.

SNSĽP plní funkciu národnej inštitúcie na ochranu a podporu ľudských práv a v roku 2004 sa stalo slovenským antidiskriminačným orgánom. Stredisko monitoruje a hodnotí dodržiavanie ľudských práv a zásady rovnakého zaobchádzania, zhromažďuje a poskytuje informácie o rasizme, xenofóbii a antisemitizme v SR, uskutočňuje výskumy a prieskumy na poskytovanie údajov oblasti ľudských práv a základných slobôd, zhromažďuje a šíri informácie v tejto oblasti.

Viac k témam: ľudské práva
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenské národné stredisko pre ľudské práva má nových členov, vymenovala ich prezidentka Zuzana Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.