Pondelok, 21. september 2020
Slnečno  20 °C
Mimoriadne správy

Slovenské ministerstvá chcú dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu, ale brzdí ich zásadný problém

 Webnoviny   6. august 2020  45
Slovenské ministerstvá chcú dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu, ale brzdí ich zásadný problém

6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR hľadá možnosti, ako čo najskôr dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu.

Ako agentúru SITA informovala Barbara Túrosová z tlačového odboru rezortu vnútra, problém s dodaním požadovaného materiálu vzniká pre jeho rozsah a rozmanitosť. Ide najmä o zdravotnícky materiál, ako napríklad lieky, ktoré Slovensko nemá v udržiavaných zásobách.

Viac o téme: Výbuch v Bejrúte


„Požiadavky na záchranné tímy sú v súčasnosti zo strany Libanonu pozastavené, nakoľko boli požadované kapacity naplnené. Slovensko naďalej deklaruje svoju pripravenosť vyslať svoj záchranný tím v prípade, že bude požiadavka znova obnovená,“ uzavrela Túrosová.

V utorok 4. augusta libanonským hlavným mestom Bejrút otriasla séria výbuchov. Po explózii 2 750 ton dusičnanu amónneho potvrdili úmrtie 135 osôb a približne päťtisíc zranených.

Viac k témam: Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenské ministerstvá chcú dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu, ale brzdí ich zásadný problém © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.