Pondelok, 21. september 2020
Prevažne slnečno  20 °C
Mimoriadne správy

Slovenské destinácie, ktoré stojí za to vidieť

 Webnoviny  19. august 2020  40
Slovenské destinácie, ktoré stojí za to vidieť

19.8.2020 (Webnoviny.sk) - Zrušili vám letnú dovolenku alebo vo všeobecnosti dávate prednosť dovolenke u nás na Slovensku, ale neviete kde si užiť horúce letné dni, vyskúšať výborné jedlo, či osviežiť sa dobre vychladeným pivom? Preto vám prinášame pár tipov na nádherné miesta plné pohody a relaxu, ktoré by ste pri cestách naprieč Slovenskom určite nemali vynechať.

Čierna Voda


Len necelú hodinku od Bratislavy, v okrese Galanta, sa rozprestiera jazero o rozlohe 22 hektárov s vodným areálom AQUArea Čierna Voda. Vďaka samočistiacej schopnosti jazera je voda priezračne čista a vhodná na kúpanie po celý rok. Jazero obklopujú štrkové pláže a v kombinácií s vodou tyrkysovej farby vám jediný pohľad navodí pocit chorvátskej pláže. A to len niekoľko kilometrov od Bratislavy. Areál ponúka množstvo možností na relax, ale aj športových aktivít ako naplno využiť horúce letné dni aktívne. V areáli sa môžete tešiť na ihrisko na plážový volejbal, vodný futbal, či si priamo na mieste prenajať kajaky, kanoe, paddleboard alebo potápačskú výstroj. Práve na potápanie je toto jazero ako stvorené, keďže ako jedno z mála Slovensku sa môže pýšiť vysokou biodiverzitou a obrovskými húfmi rýb.

Tip: V areáli AQUArea nájdete aj dobré jedlo, pravé slovenské pivo Zlatý Bažant či ubytovanie, ak by ste si chceli užiť pohodu a relax počas viacerých dní.

Štiavnické vrchy


Štiavnické vrchy skrývajú množstvo krás a tajomstiev, tak prečo je ich neobjaviť? Vrchy sú svojou výbornou polohou priam predurčené pre rodinné cykloturistiky, ale aj pre skúsenejších cyklistov to môže byť vďaka 350-kilometrovej sieti vyznačených cyklotrás doslova cyklistický raj. Pre tých, ktorí neholdujú cyklistike, Štiavnické vrchy ponúkajú množstvo turistických, či náučných chodníčkov, ktoré vás očaria. Ak si nie ste istý, či by ste zvládli ťažkú túru, menej náročné sú napríklad náučný chodník Richňavské jazerá alebo chodník Milana Kapustu po žile Terézia. V prípade, že by ste radšej zvolili oddych v podobe relaxu pri vode, určite skúste kúpanie v tajchu, zábavný aquazorbing, romantické člnkovanie alebo relaxačný paddleboard.

Tip: Oddych si môžete vychutnať pri dobrom jedle a slovenskom pive aj v Salamandra rezorte, ktorý okrem wellness ponúka aj multifunkčnú oddychovú zónu, kde môžete chytať bronz.

https://www.instagram.com/salamandra_resort/

Zemplínska Šírava


Slovenské more – Chorvátsko? Nie! Zemplínska Šírava
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.