Pondelok, 13. júl 2020
Slnečno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Slovenská diplomacia verí, že na Ukrajine vznikne nová vláda so silným demokratickým mandátom

 Webnoviny  23. júl 2019  27
Slovenská diplomacia verí, že na Ukrajine vznikne nová vláda so silným demokratickým mandátom

23.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovensko verí, že na Ukrajine vznikne nová vláda so silným demokratickým mandátom, s ktorou budeme spolupracovať na prehlbovaní dobrých susedských vzťahov a bilaterálnych kontaktov.

Uvádza sa to vo vyhlásení ministerstva zahraničných vecí k predčasným voľbám na Ukrajine.

"Slovenská republika kontinuálne podporuje reformný proces v Ukrajine, ktorého úspešné zvládnutie je základom pre jej európske a euroatlantické ašpirácie," píše sa vo vyhlásení s tým, že Slovensko naďalej podporuje suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznaných hraníc.

Ministerstvo zároveň ocenilo, že ukrajinské parlamentné voľby boli pokojné a transparentné, v súlade s medzinárodnými štandardmi.

Cez víkend sa na Ukrajine konali predčasné parlamentné voľby. Vyhrala v nich strana prezidenta Volodymyra Zelenského Sluha ľudu. Prezident je v úrade od jari.

Viac k témam: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, parlamentné voľby na Ukrajine
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská diplomacia verí, že na Ukrajine vznikne nová vláda so silným demokratickým mandátom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.