Sobota, 22. august 2026
Mimoriadne správy
- Ukrajinské drony zabili v Rusku dve deti, po ruskom útoku na Kryvyj Rih zostávajú nezvestní
- Hollywood, popové hviezdy a Odysea vyháňajú Američanov na grécke pláže
- Do Konžskej demokratickej republiky dorazilo vyše 16-tisíc dávok vakcíny proti ebole
- Pentagón po škandále okolo lietadlovej lode prepustil vedenie armádneho denníka Stars and Stripes
- USA zaviedli avizované päťdesiatpercentné clá na kanadský tovar, Ottawa sľubuje odvetu
Slováci strácajú trpezlivosť pri hľadaní práce. Odignorovaný životopis ich frustruje viac ako nízke ponúkané platy
Webnoviny 10. máj 2026 137
10.5.2026 (SITA.sk) - Uchádzačov najviac frustruje ignorovanie zo strany zamestnávateľov.
Ignorovanie reakcie na pracovné ponuky vnímajú uchádzači o prácu ako najväčší zdroj frustrácie pri hľadaní práce cez internet. Podľa prieskumu agentúry Focus pre portál Profesia.sk to trápi tretinu uchádzačov. Podiel ľudí, ktorých táto situácia znechucuje, pritom medziročne rastie. Informovala o tom spoločnosť Alma Career Slovakia, ktorá prevádzkuje pracovný portál Profesia.
Nízky plat už nie je najväčším problémom
Uchádzači o prácu si zamestnanie hľadajú najčastejšie cez internet. Hoci je to rýchle a praktické, kandidáti sa stretávajú aj s nepríjemnými faktormi. Jedným z nich je i absencia akejkoľvek spätnej väzby zo strany zamestnávateľa, ktorá sa v aktuálnom prieskume dostala na čelo rebríčka.
Uviedlo ju 34 % oslovených respondentov. Nasledovalo málo pracovných príležitostí v regióne. Nízke platové ohodnotenie sa medzi najčastejšími odpoveďami ocitlo až na treťom mieste. Doteraz to pritom respondenti označovali ako najfrustrujúcejší faktor. Štvrtina uchádzačov uviedla, že ich znechutí najmä málo ponúk v odvetví, v ktorom by chceli pracovať.
Môžu pomôcť automatické odpovede
Pracovný portál Profesia priblížil, že ignorovanie odpovede uchádzača zvyčajne nie je zámerné, stojí za ňou skôr vyťaženosť zamestnancov. Na pracovné ponuky totiž reaguje veľa ľudí, čo znamená väčšie riziko, že personalisti nestihnú reagovať na každého uchádzača.
„Z hľadiska budovania dobrého mena značky je to nešťastné, keďže kandidáti, ktorí odpoveď nedostanú, si to zapamätajú a môžu to povedať aj svojim blízkym či napísať recenziu na internete. V budúcnosti tak môžu pri hľadaní práce daného zamestnávateľa a jeho ponuky vynechať,“ upozornila Profesia.
Odpovedať každému uchádzačovi pritom podľa pracovného portálu nemusí byť logisticky náročné. Systémy na správu náboru nových zamestnancov v súčasnosti umožňujú nastaviť automatickú potvrdzujúcu správu ihneď po prijatí životopisu. Ďalšou možnosťou je informovať už v inzeráte, že zamestnávateľ bude kontaktovať len vybraných uchádzačov.
Viac k témam: Alma Career Slovakia, Pracovna ponuka, Prieskum agentúry Focus, Profesia
Zdroj: SITA.sk - Slováci strácajú trpezlivosť pri hľadaní práce. Odignorovaný životopis ich frustruje viac ako nízke ponúkané platy © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Top foto dňa (19. august 2026): Budúca 24-hodinová lekáreň, Trumpov heliport, útok na Kyjev a robotické psy
Slovenská diplomacia odsúdila výzvy izraelského ministra na zabíjanie ľudí v Pásme Gazy
Iránske útoky zasiahli aj šoubiznis, Christina Aguilera a Shakira v Abú Zabí nevystúpia