Sobota, 26. september 2020
Oblačno  8,8 °C
Mimoriadne správy

Slováci môžu do Švajčiarska cestovať bez obmedzení ako pred pandémiou, informuje ministerstvo

 Webnoviny   4. august 2020  35
Slováci môžu do Švajčiarska cestovať bez obmedzení ako pred pandémiou, informuje ministerstvo

4.8.2020 (Webnoviny.sk) - Slováci môžu do Švajčiarska cestovať bez obmedzení. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR (MZVaEZ) na svojej webovej stránke.

Švajčiarsko zrušilo od 15. júna všetky obmedzenia na hraniciach a platí na nich rovnaký režim ako pred vypuknutím pandémie. Od prvého septembra sa v krajine môžu konať podujatia s návštevnosťou viac ako tisíc ľudí.

Negatívny test nie je potrebný


„Od 15. júna 2020 môžu teda občania Slovenskej republiky vstúpiť na územie Švajčiarska bez obmedzení, to jest v režime pred vypuknutím pandémie COVID-19. Na vstup do krajiny nie je potrebný negatívny test na COVID-19. Povinná karanténa bola zavedená od 6. júla pre osoby vstupujúce na územie Švajčiarska z niektorých rizikových regiónov,“ informuje ministerstvo.

Zoznam rizikových regiónov je dostupný na stránke https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html.

Vo Švajčiarsku tiež v tejto súvislosti neplatia takmer žiadne obmedzenia. Od prvého septembra je umožnená organizácia podujatí s účasťou nad tisíc ľudí.

Niekde sú rúška povinné


V reštauráciách od 22. júna neplatí konzumácia výlučne pri stoloch, v princípe je uplatňovaný bežný režim pri rešpektovaní zvýšených hygienických opatrení. Znížila sa tiež hranica sociálneho odstupu z dvoch metrov na 1,5 metra.

Nosenie ochranného rúška je povinné pri demonštráciách, či vo všetkých druhoch verejnej dopravy.

„Ďalšie povinné sprievodné ochranné opatrenia sú v kompetencii jednotlivých prevádzkovateľov a posúdení ich dostatočnosti je na kantónoch, mestách a obciach,“ uzatvára rezort diplomacie.

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berne na telefónnych číslach: +413563930 alebo +41792526369.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci môžu do Švajčiarska cestovať bez obmedzení ako pred pandémiou, informuje ministerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.