Pondelok, 21. september 2020
Slnečno  20 °C
Mimoriadne správy

Slováci môžu do Čiernej Hory cestovať bez obmedzení, pri návrate je však potrebná domáca izolácia

 Webnoviny   8. september 2020  33
Slováci môžu do Čiernej Hory cestovať bez obmedzení, pri návrate je však potrebná domáca izolácia

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Do Čiernej Hory je možné vstúpiť bez obmedzení, pri návrate však treba počítať s domácou izoláciou. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

V krajine platia naďalej opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Je povinné nosenie rúška v interiéroch a hromadnej doprave, zhromažďovanie je povolené za účasti maximálne 40 osôb v otvorených priestoroch a 20 osôb v zatvorených priestoroch.

Prísne opatrenia


Ministerstvo informuje, že Slováci, ktorí majú obvyklý pobyt na území Slovenska a nenavštívili krajinu, ktorú Čierna Hora považuje za nebezpečnú, môžu vstúpiť na jej územie bez obmedzení.

Viac o téme: Koronavírus


V krajine naďalej platia rôzne opatrenia. Okrem obmedzenia zhromažďovania bola reštauráciám, barom a kaviarňam skrátená otváracia doba do 01.00 hod. Na celom území krajiny je taktiež zákaz prevádzky nočných klubov a diskoték.

Nariadená izolácia


Čierna Hora sa však nenachádza na zozname menej rizikových krajín z pohľadu Slovenska, čo znamená, že bezprostredne pri príchode treba oznámiť túto skutočnosť príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva.

Ľuďom sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Laboratórnej diagnostike na ochorenie COVID-19 je osoba povinná sa podrobiť najskôr v piaty deň izolácie v domácom prostredí. Izolácia je nariadená aj osobám žijúcim s ňou v spoločnej domácnosti.

Slováci môžu v prípade núdze kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Podgorici: +382 67 654 959 alebo MZVEZ +421 2 5978 5978. Adresa slovenského veľvyslanectva v Podgorici je Crnogorskih Serdara 5, 81000, Podgorica.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, izolácia, Koronavírus, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci môžu do Čiernej Hory cestovať bez obmedzení, pri návrate je však potrebná domáca izolácia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.