Nedeľa, 17. január 2021
Väčšinou jasno  -7,1 °C
Mimoriadne správy

Slováci môžu do Čiernej Hory cestovať bez obmedzení, nie je potrebný test ani karanténa

 Webnoviny  22. jún 2020  73
Slováci môžu do Čiernej Hory cestovať bez obmedzení, nie je potrebný test ani karanténa

22.6.2020 (Webnoviny.sk) - Slováci môžu cestovať do Čiernej Hory bez obmedzení. Informuje o tom ministerstvo zahraničných vecí (MZV) na svojej webovej stránke. Nie je tak potrebné preukázať sa negatívnym testom na Covid-19, ani absolvovať domácu či štátnu karanténu.

Od 18. júna boli však opäť zavedené niektoré opatrenia, ako je povinnosť nosenia rúška v zatvorených verejných priestoroch.

Odporúčajú trasu cez Chorvátsko


Zastupiteľský úrad Slovenska v Podgorici odporúča pri cestovaní do Čiernej Hory osobnou dopravou využiť trasu cez Chorvátsko, ktoré je taktiež zaradené na zozname krajín so vstupom do Čiernej Hory bez obmedzenia. „Všetky hraničné priechody s Chorvátskom sú otvorené,“ informuje MZV.

Hraničné priechody s Bosnou a Hercegovinou sú otvorené s výnimkou hraničných priechodov Šćepan Polje a Meteljka, kde v súčasnosti nie je možný vstup pre osobnú dopravu.

Cestovanie v krajine bez obmedzení


Taktiež hraničný priechod Vraćenovići - Deleuša zostáva zatvorený pre výstavbu cestnej infraštruktúry. Hraničné priechody s Kosovom a Albánskom sú otvorené.

V rámci krajiny sa cestuje bez obmedzení. Pri využívaní verejnej dopravy platí povinnosť nosiť rúško. Pri návrate na Slovensko z Čiernej Hory je prechod cez hranice možný aj bez potreby predloženia negatívneho testu na Covid-19, ako aj bez povinnosti absolvovať domácu izoláciu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci môžu do Čiernej Hory cestovať bez obmedzení, nie je potrebný test ani karanténa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.