Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Šimkovičovej hrozí za TV Slovan pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu, ministerka však tvrdí niečo iné (video)

 Webnoviny  14. december 2023  101  
Šimkovičovej hrozí za TV Slovan pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu, ministerka však tvrdí niečo iné (video)

14.12.2023 (SITA.sk) - Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) tvrdí, že nemoderuje vysielanie Televízie Slovan. Ako ďalej vysvetlila v pléne parlamentu počas Hodiny otázok, moderovanie je riadenie priebehu diskusie.

Ohradila sa, že žiadnu diskusiu neriadi, len odpovedá na otázky verejnosti a diskutuje spoločne s poslancom Petrom Kotlárom (SNS).

Vraj ide o voľnú diskusiu


„Neviem o tom, že by som zámerne a premyslene riadila nejakú diskusiu. Poskytujem odpovede na otázky ľuďom, súčasne voľne diskutujem na spoločenské témy. Myslím, že v týchto verejných vystúpeniach absentuje dramaturgia, riadený koncept, a preto nemožno hovoriť o niečom, ako o žurnalistickom výstupe. Ide len o voľnú diskusiu viacerých ľudí," uviedla v pléne ministerka. Dodala, že ako občan SR má právo v rámci slobody slova diskutovať s hocikým a na hocijakú tému.

TV Slovan zmenila svoj názov


Poslanec Jozef Pročko (Slovensko), ktorý ministerke položil otázku v súvislosti s jej pôsobením v TV Slovan, tvrdí, že Šimkovičovej vysvetlenie je len balastom na prekrytie toho, čo vo vysielaní robia.Pred časom upozornilo hnutie Progresívne Slovensko (PS), že TV Slovan zmenila svoj názov. Na sociálnej sieti Facebook teraz vystupuje pod názvom Martina a Peter.

„Stalo sa tak po tom, čo sme ako poslankyne PS podali podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, po ktorom ministerke hrozí pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu. Kozmetickou zmenou sa konanie ministerky nijako nezmaže a nemení sa ani fakt, že vykonáva činnosť nezlučiteľnú so zákonom," napísala poslankyňa Zuzana Mesterová (PS) na sociálnej sieti.

Viac k témam: Dezinformačné médiá, Hodina otázok v NR SR, Ministerka kultúry SR
Zdroj: SITA.sk - Šimkovičovej hrozí za TV Slovan pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu, ministerka však tvrdí niečo iné (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.