Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
- NATO posilňuje obranu v okolí Švédska a Fínska
- Top foto dňa (6. jún 2026): Api domčeky, pavilón šeliem, nový most, premiér SR, protest a dáždniky
- Trump tvrdí, že Iránu zostalo viac ako 20 percent rakiet
- Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
Šimečka ocenil rozhodnutie prezidentky Čaputovej nevymenovať Huliaka za ministra životného prostredia
Webnoviny 19. október 2023 500
19.10.2023 (SITA.sk) - Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) ocenil rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej nevymenovať Rudolfa Huliaka (zvolený za Slovenskú národnú stranu) za ministra životného prostredia.
Rozpor s environmentálnou politikou
„Ak má byť zabezpečený riadny chod tohto dôležitého ministerstva, na jeho čele nemôže byť človek, ktorého vyjadrenia sú v absolútnom rozpore s environmentálnou politikou Slovenska, s našimi medzinárodnými záväzkami, aj so svetovým vedeckým konsenzom v téme klimatickej krízy," uviedol šéf PS v statuse na sociálnej sieti a dodal, že dôvody ešte zosilňuje šírenie konšpirácií a nabádanie k násiliu z Huliakovej strany.
Útočné reakcie
Hlava štátu podľa Šimečku učinila ťažké rozhodnutie vediac, že bude čeliť mnohým útokom. Šimečka v tomto smere poukázal na reakciu samotného Huliaka.
O to väčšmi je podľa šéfa progresívcov potrebné, aby ľudia stáli za prezidentkou a jej úsilím o ochranu riadneho chodu ústavných orgánov na Slovensku.
Čaputová nevymenuje nominanta SNS Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia. Predsedu Smeru-SD Roberta Fica o tom informoval v rámci prebiehajúcich konzultácií o novej vláde a požiadala ho doručenie nového návrhu kandidáta na post šéfa envirorezortu.
SNS trvá na Huliakovej nominácii a nemieni ju zmeniť. Národniari vzali na vedomie vyjadrenie prezidentky Zuzany Čaputovej, no vyzvali ju k rešpektovaniu volebných výsledkov. Huliak na sociálnej sieti konštatoval, že Čaputová odmietnutím jeho vymenovania dokázala, že nie je prezidentkou všetkých Slovákov, ale reprezentuje záujmy mimovládneho sektora. Dodal, že mimovládky sú dlhodobo „nacicané" na financie envirorezortu či eurofondy a prezidentka sa podľa neho podieľa na trestnej činnosti mimovládnych organizácií.
Viac k témam: Predseda hnutia Progresívne Slovensko, predseda Smeru-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Šimečka ocenil rozhodnutie prezidentky Čaputovej nevymenovať Huliaka za ministra životného prostredia © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
Nelegálny trh s cigaretami v EÚ prvýkrát za desaťročie prekročil 10 percent