Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

 Webnoviny  20. november 2023  92  
Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

20.11.2023 (SITA.sk) -

  • Bratislavská technologická firma HMH, s.r.o. so 77 zamestnancami je výrobcom vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko

  • Vlakový zabezpečovací systém MIREL používajú napríklad lokomotívy Českých dráh (ČD), Leo Express, ARRIVA vlaky, RegioJet, ŽSR, ZSSK a tiež vlaky rakúskeho ÖBB jazdiace do Česka a Slovenska

  • Akvizícia posilňuje pozíciu spoločnosti Siemens Mobility ako popredného poskytovateľa železničnej infraštruktúry v Európe


Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu slovenskej technologickej spoločnosti HMH, s.r.o., ktorá je výrobcom národného vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Ten dokáže prijímať signály z návestidiel na trati, merá okamžitú rýchlosť vlaku, prejdenú dráhu, kontroluje bdelosť rušňovodiča a ďalšie údaje potrebné k bezpečnému priebehu jazdy.

Vďaka tejto akvizícii teraz spoločnosť Siemens Mobility môže ponúkať kompletné portfólio vlakových zabezpečovacích systémov aj pre všetky východoeurópske železničné koridory. HMH bude aj po kúpe naďalej sídliť v Bratislave a jej 77 zamestnancov sa začlení do obchodnej jednotky Rail Infrastructure spoločnosti Siemens Mobility.

"HMH je strategickým doplnkom nášho portfólia železničnej infraštruktúry a posilňuje našu pozíciu na trhu. Táto akvizícia predstavuje dôležitý míľnik v našej snahe poskytovať komplexné riešenia z jedného zdroja pre všetkých poskytovateľov koľajových vozidiel v Európe. S radosťou vítame našich nových kolegov z Bratislavy v spoločnosti Siemens Mobility." uviedol Andre Rodenbeck, generálny riaditeľ spoločnosti Siemens Mobility Rail Infrastructure.

"Spoločnosť Siemens Mobility je pre nás ideálnym partnerom. Spoločne môžeme budovať a rozširovať naše portfólio vlakových zabezpečovacích systémov, ktoré už dve desaťročia diktuje trendy v tejto oblasti. Budúcnosť je v európskej cezhraničnej železničnej doprave. Keďže spoločnosť HMH je teraz neoddeliteľnou súčasťou rodiny Siemens Mobility, budeme v centre tohto vývoja pre východoeurópsky trh. Ide o významný krok pre našu budúcnosť," hovorí Tomáš Horváth, výkonný riaditeľ a zakladateľ spoločnosti HMH.

Systém MIREL VZ1 vyrábaný spoločnosťou HMH je unikátnym a komplexným riešením s dlhou históriou nielen na slovenských železniciach. Bezpečnú prevádzku podporuje aj v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. MIREL VZ1 je totiž navrhnutý ako harmonizovaný systém s rozhraním pracujúcim podľa európskych železničných noriem a je možné ho integrovať aj s európskym systémom ETCS, ktorý sa v budúcnosti stane vlakovým zabezpečovacím systémom pre všetky členské štáty Európskej únie.

Spoločnosť HMH vznikla v roku 1993 a od roku 1999 sa zaoberá vývojom, výrobou a údržbou vlakových zabezpečovacích systémov a systémov monitorovania riadenia vlakov.

Informačný servis

Viac k témam: MIREL, PR, Vlaky
Zdroj: SITA.sk - Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.