Utorok, 20. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Severozápadu Slovenska hrozia povodne, meteorológovia vydali výstrahy

 Webnoviny   4. október 2020  44
Severozápadu Slovenska hrozia povodne, meteorológovia vydali výstrahy

4.10.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy pred povodňami vo viacerých okresoch na severe a západe Slovenska. Pre okresy Prievidza, Bánovce nad Bebravou, Žilina a Považská Bystrica platí konkrétne výstraha druhého stupňa pred povodňami z trvalých dažďov. Táto výstraha platí do nedele 12:00 prípadne až do odvolania.

Výstraha prvého stupňa pred povodňami z trvalých dažďov alebo pred prívalovými povodňami zase platí pre okresy Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Čadca, Bytča, Púchov, Trenčín, Ilava, Turčianske Teplice, Martin, Ružomberok, Topoľčany, Kysucké Nové Mesto, Partizánske, Zlaté Moravce a Nitra. Výstrahy platia od dnešného rána väčšinou do odvolania.

Viac k témam: povodne, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk - Severozápadu Slovenska hrozia povodne, meteorológovia vydali výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.