Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Netanjahu sľubuje tvrdú odvetu po smrtiacom útoku na Západnom brehu Jordánu
- Šéfka ECB Lagardová pripustila možné zvýšenie úrokových sadzieb už v septembri
- Peňaženka ako najcitlivejší orgán? Rusko výrazne obmedzuje práva kritikov Kremľa žijúcich v zahraničí
- Na hore Fudži zomrel švajčiarsky turista, 99-ročnú ženu sa však podarilo zachrániť
- Stovky ľudí evakuovali loďami z polostrova Cap Ferret pre rýchlo sa šíriaci požiar
Šéf SIS podá trestné oznámenie v súvislosti s údajným sledovaním europoslanca Zdechovského
Webnoviny 5. jún 2025 352
5.6.2025 (SITA.sk) - Šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Pavol Gašpar podá trestné oznámenie v súvislosti s údajným sledovaním, o ktorom rozprával český europoslanec Tomáš Zdechovský. Informoval o tom Denník N.
Na Slovensko koncom mája prišla kontrolná delegácia Európskeho parlamentu, ktorá preverovala hospodárenie SR s eurofondmi. Šéf delegácie Zdechovský sa vyjadril, že ho počas misie sledovali slovenské tajné služby. Policajti teda prevaria, či sú tieto informácie pravdivé.
Ak by sa nepotvrdili, je podľa Gašpara na mieste otázka, či by mal byť Zdechovský súčasťou kontrolnej delegácie. Ako Gašpar uviedol po rokovaní parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS, na monitorovanie osoby je vyžadovaný súhlas súdu. „Pokiaľ nebol udelený a napriek tomu takéto monitorovanie bolo vykonané, tak je to nezákonný postup," uviedol Gašpar.
Podľa riaditeľa SIS by to malo byť vyšetrené aj preto, lebo Zdechovský povedal, že mu bývalí príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) povedali, kto je príslušníkom SIS. Gašpar zdôraznil, že ak sa tak naozaj stalo, tak sa bývalí príslušníci NAKA dopustili trestného činu. Ide podľa jeho slov o utajovanú skutočnosť, ktorú sa dozvedeli pri výkone verejnej funkcie.
Viac k témam: český europoslanec, šéf Slovenskej informačnej služby
Zdroj: SITA.sk - Šéf SIS podá trestné oznámenie v súvislosti s údajným sledovaním europoslanca Zdechovského © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Lavrov vyhlásil, že sa stretne s Rubiom, rokovať budú o vojnách na Ukrajine aj Blízkom východe
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru