Štvrtok, 19. marec 2026
Mimoriadne správy
- Britská vláda po kritike hudobníkov ustúpila od plánov v oblasti autorských práv a umelej inteligencie
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
Šéf parlamentu Danko chcel mať prejav na Devíne, úrad vlády to však označil za nežiadúce
BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) - Predseda NR SR Andrej Danko mal záujem zúčastniť sa stredajších cyrilometodských slávností na Devíne, kde chcel vystúpiť s prejavom.
Odporúčame:
Fico na oslavách sviatku Cyrila a Metoda zaútočil na Kisku pre jeho neprítomnosť
Ako agentúru SITA informovala Dankova hovorkyňa Zuzana Čižmáriková, z protokolu Úradu vlády SR však dostal odpoveď, že jeho prejav nie je na oslavách žiadúci, a preto sa na oslavách nezúčastnil.
„Prejav predsedu, ako aj svoj postoj zverejnil na svojom facebookovom profile ako aj facebookovom profile strany. Napriek tomu, že išlo o akciu Úradu vlády SR, osobne mu je ľúto, že na tak významnom podujatí sa nemohol aktívne zúčastniť,“ dodala Čižmáriková.
Odporúčame:
Prezident Kiska reagoval na slovný útok premiéra Fica
Premiér Robert Fico v stredu vo svojom príhovore skritizoval prezidenta Andreja Kisku, že sa nezúčastnil na oslavách sviatku Cyrila a Metoda na bratislavskom Devíne.
Ten prostredníctvom svojho hovorcu Romana Krpelana reagoval, že ho tiež na viacerých oslavách štátnych sviatkov nevidel, ale nikdy by mu nenapadlo o tom verejne hovoriť.
Na podujatí, ktoré sa konalo pod záštitou premiéra Fica, sa zúčastnili členovia vlády, ale i poslanci NR SR či osobnosti kultúrneho a spoločenského života.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Cyrilo-metodská národná púť v Nitre
Viac k témam: Andrej Danko, Andrej Kiska, Robert Fico, sviatok svätého Cyrila a Metoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf parlamentu Danko chcel mať prejav na Devíne, úrad vlády to však označil za nežiadúce © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Sulík vysvetlil, prečo SaS vedie komunikáciu na sociálnej sieti Facebook aj v maďarskom jazykuNasledujúci článok
Prezident Kiska reagoval na slovný útok premiéra Fica
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
Zrada, hudba a osud. Toto je príbeh o láske, ktorá prichádza v nesprávnom čase
Cena Dominika Tatarku za rok 2025 spoznala svojho laureáta, je ním spisovateľ a dramatik Viliam Klimáček