Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Šéf Národnej jednotky finančnej polície Slobodník ešte nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie

 Webnoviny   9. august 2019  33
Šéf Národnej jednotky finančnej polície Slobodník ešte nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie

9.8.2019 (Webnoviny.sk) - Šéf Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník ešte oficiálne nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie. Pre agentúru SITA to uviedlo Prezídium Policajného zboru.

Odchod Slobodníka z funkcie nedávno žiadala aj opozičná strana SaS. Medzi dôvody liberálov bolo, že Slobodník má údajne blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov, ktorý pôsobí na Slovensku. Podľa SaS tiež pred rokom 1989 pôsobil ako starší referent ŠtB a stýka sa s Petrom P., ktorý je súdený za daňové podvody.

Policajný prezident Milan Lučanský vtedy reagoval, že podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. „Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát," zdôraznil.

Viac k témam: policajný prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf Národnej jednotky finančnej polície Slobodník ešte nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.