Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusov s neoprávneným pobytom na Slovensku odovzdali späť do Chorvátska
23.2.2024 (SITA.sk) - Na základe rozhodnutia dublinského strediska migračného úradu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (MV SR) vykonalo stredisko transfer piatich štátnych príslušníkov Ruskej federácie, neoprávnene sa zdržiavajúcich na území Slovenska, späť do Chorvátska.
„Štátni príslušníci tretích krajín s neoprávneným pobytom, ako aj žiadatelia o udelenie azylu, ktorí sú predmetom tzv. dublinského konania, sú odovzdávaní do členských štátov zodpovedných za posúdenie ich žiadostí o medzinárodnú ochranu,“ uviedla Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ.
Hovorkyňa tiež informovala, že Chorvátsko potvrdilo svoju zodpovednosť za prijatie cudzincov späť a vyjadrilo súhlas s ich odovzdaním na svoje územie za účelom posúdenia ich žiadostí o medzinárodnú ochranu podaných na jej území.
Bárdyová zároveň dodala, že Letecký útvar MV SR vykonal transfer z letiska Košice na letisko do Záhrebu, kde si cudzincov prevzali na ďalšie konanie príslušné chorvátske orgány.
Viac k témam: bratislavská policajná hovorkyňa, transfer cudzincov
Zdroj: SITA.sk - Rusov s neoprávneným pobytom na Slovensku odovzdali späť do Chorvátska © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov