Sobota, 17. august 2019
Slabý dážď  19 °C
Mimoriadne správy

Ruská technika nešla z Únie ani do Únie, reaguje Lajčákovo ministerstvo na prevoz transportérov

 Webnoviny   2. august 2019  15
Ruská technika nešla z Únie ani do Únie, reaguje Lajčákovo ministerstvo na prevoz transportérov

2.8.2019 (Webnoviny.sk) - V prípade leteckého prevozu ruskej vojenskej techniky do Srbska ministerstvo zahraničných vecí upozorňuje, že nešlo o dovoz vojenského materiálu z Ruska do EÚ a ani vývoz z EÚ do Ruska.

Okrem toho, prevoz nebol zabezpečený štátnymi príslušníkmi, právnickými osobami členských štátov ani prostredníctvom lietadiel registrovaných v členských štátoch.

Tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí tak reaguje na informácie, že Slovensko umožnilo letecký transport ruskej vojenskej techniky do Srbska. Vo štvrtok na to upozornil bývalý vysokopostavený generál a člen strany Spolu Pavol Macko.

Rezort diplomacie tiež argumentuje, že udeľovanie súhlasu na prelet civilných lietadiel nepatrí do ich pôsobnosti. "Na základe dostupných informácií hodnotíme, že v danom prípade nešlo o dovoz vojenského materiálu z Ruska do EÚ a ani vývoz z EÚ do Ruska a prevoz nebol zabezpečený štátnymi príslušníkmi ani právnickými osobami členských štátov alebo prostredníctvom lietadiel registrovaných v členských štátoch. Transakcie takéhoto typu môžu byť, za dodržania príslušných podmienok, vykonané v súlade s predpismi," uviedol tlačový odbor rezortu diplomacie.

Viac k témam: Európska únia, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, presun vojenskej techniky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská technika nešla z Únie ani do Únie, reaguje Lajčákovo ministerstvo na prevoz transportérov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.