Nedeľa, 2. august 2026
Mimoriadne správy
- Rýchlo sa šíriaci lesný požiar ohrozuje americké mesto, tisíce ľudí museli evakuovať
- Požiare v Grécku sa vymkli spod kontroly. Hasiči bojujú na viacerých frontoch naraz
- Trump oznámil dohodu s Izraelom, nové útoky na Irán majú byť pozastavené
- Top foto dňa (1. august 2026): Karibský sprievod, lesný požiar, skoky do vody, migranti v Ceute a MS v surfovaní psov
- Dosluhujúci prezident Kolumbie odmieta americkú inváziu na Kubu a vyzval Trumpa, aby viedol rozhovory
Rozsiahly požiar haly v Dunajskej Strede zrejme spôsobil zvárač
Webnoviny 5. február 2019 651
TRNAVA 5. februára (WebNoviny.sk) – Príčinou minuloročného veľkého požiaru výrobnej haly spoločnosti Minit Slovakia v Dunajskej Strede bola podľa zistení expertnej skupiny Požiarnotechnického expertízneho ústavu nedbanlivosť pri zváraní. Informoval o tom zástupca riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Daniel Šiška.
Miliónové škody
Požiar bol výškou škody najväčší nielen v Trnavskom kraji, ale aj na celom Slovensku. Potravinárskej spoločnosti, ktorá vyrába hlbokozmrazené pekárenské výrobky, vznikla priama materiálna škoda viac ako 10 miliónov eur, hasičmi zachránené hodnoty boli vyčíslené na 30 miliónov eur.
Pri tomto požiari 1. júna 2018 zasahovalo podľa Šišku 50 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 55 členov viacerých dobrovoľných hasičských zborov. Na miesto bola povolaná hasičská technika prakticky z celého Trnavského kraja.
V súvislosti so zistením príčiny vzniku požiaru riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtech Valkovič poznamenal, že dokazovanie je v tomto prípade v rukách orgánov činných v trestnom konaní.
Neopatrnosť dospelých
V Trnavskom kraji evidovali hasiči v minulom roku 997 požiarov, pri ktorých zomrelo päť ľudí a priame škody boli vyčíslené na 12,5 milióna eur. Najčastejšími príčinami požiarov bola neopatrnosť a nedbalosť dospelých.
V rámci Trnavského kraja vzniklo najviac požiarov v okrese Trnava, najmenej v okrese Skalica. Do pôsobnosti Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave patrí šesť okresných riaditeľstiev, jedenásť hasičských staníc a 347 hasičov.
Viac k témam: Hasičský a záchranný zbor (HaZZ), požiar, TTSK Trnavský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Rozsiahly požiar haly v Dunajskej Strede zrejme spôsobil zvárač © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Top foto dňa (30. júl 2026): Extrémne horúčavy vo svete, Labutia fontána, Trhovisko Žilinská a autosalón
Hamas súhlasil s dohodou o odzbrojení a postupnom stiahnutí izraelských síl z Pásma Gazy
Päť žien, jedna vražda a príbeh, ktorý sa skladá ako šachová partia. Bludiská