Štvrtok, 30. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Rozhodne Európsky parlament o zmrazení eurofondov pre Slovensko? Lexmann bude hlasovať proti
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
Rokovanie o ročnej odmene pre hlavného kontrolóra z Trenčianskeho kraja sa odložilo na september
Webnoviny 27. apríl 2020 563
27.4.2020 (Webnoviny.sk) - Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) dnes nerokovalo o vyplatení odmeny hlavnému kontrolórovi Richardovi Horváthovi za rok 2019. Predseda TSK Jaroslav Baška požiadal v úvode rokovania poslancov o vypustenie návrhu na vyplatenie odmeny z programu s tým, že sa poslanci môžu k tejto téme vrátiť v septembri. Poslanecký zbor, ktorý rokoval formou videokonferencie, s týmto návrhom súhlasil.
Kontrolór splnil plán na 113%
Návrh na vyplatenie odmeny hlavnému kontrolórovi TSK mal predkladať poslanec Jozef Habánik. V písomnej správe zdôvodňoval tento návrh aktívnou činnosťou Richarda Horvátha počas roka 2019.
"Hlavný kontrolór so svojimi pracovníkmi splnil na 113 percent plán činnosti Útvaru hlavného kontrolóra, keď tento stanovil uskutočniť 69 kontrol a v skutočnosti sa zrealizovalo 78 kontrol. Hlavný kontrolór sa zúčastnil na všetkých zasadnutiach zastupiteľstva, ako aj zasadnutí komisií a pravidelne informoval ich predsedov zasielaním správ o výsledkoch kontrol podľa odvetvovej štruktúry," zdôvodňoval svoj návrh Habánik.
Rokovanie odložili na september
V pripravenom uznesení navrhoval Horváthovi vyplatiť odmenu vo výške 20 percent súhrnu mesačných platov. K prerokovaniu a následnému hlasovaniu nakoniec nedošlo.
Predseda TSK Jaroslav Baška totiž navrhol spomínaný bod z rokovania stiahnuť.
"Dohodli sme sa aj s navrhovateľom, že tento bod presunieme na septembrové zastupiteľstvo. V súčasnosti je finančná situácia neľahká a v septembri budeme lepšie vedieť, ako na tom župa s financovaním je," skonštatoval Baška.
Viac k témam: finančná odmena, Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne
Zdroj: Webnoviny.sk - Rokovanie o ročnej odmene pre hlavného kontrolóra z Trenčianskeho kraja sa odložilo na september © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Opitý šofér zdemoloval dve autá, potom konečne zastavil a dal sa na útek
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO