Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Rok 2024 by mal byť rokom obratu, myslí si predseda parlamentu Pellegrini
Webnoviny 1. január 2024 494
1.1.2024 (SITA.sk) - Rok 2024 by mal byť podľa predsedu parlamentu Petra Pellegriniho rokom obratu.
Ako ďalej uviedol vo svojom novoročnom príhovore, obrat by sa mal týkať vzťahu štátu k svojmu občanovi, životnej úrovne ľudí, a tiež stability štátnych inštitúcií a ich vzájomných vzťahov.
Búrlivý rok 2023
„A najmä obratu v tom, čo ľudia od svojho štátu dostávajú. Súčasťou toho totiž musí byť istota, že sa naň v ktorejkoľvek ťažkej chvíli svojho života budú môcť spoľahnúť a cítiť istotu, že ich štát neponechá napospas vlastnému osudu,“ vyhlásil Pellegrini.
Rok 2023 bol podľa Pellegriniho v slovenskej politike búrlivý. „Padla nám ďalšia vláda, hoci už vládla len na základe poverenia prezidentky, vyskúšali sme si model úradníckej vlády bez politickej zodpovednosti a napokon sme o ďalšej ceste Slovenska rozhodli v demokratických a slobodných parlamentných voľbách. To, že prebehli dôstojne a nikto ich výsledky nespochybnil je tým najlepším vysvedčením pre slovenskú demokraciu. Voľby priniesli zmenu, ktorá v ľuďoch za tri a pol roka jednoducho dozrela,“ skonštatoval Pellegrini.
Program silného štátu
Šéf parlamentu je podľa vlastných slov presvedčený, že novej vláde sa podarí naplniť svoj program silného štátu, v ktorom budú ľudia lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie žiť.
„Slovenskí občania hlasovaním vo voľbách svoju úlohu splnili, a tak je na novej vláde, aby čím skôr svoje sľuby o zmene naplnila. Urobili sme maximum možného už počas niekoľkých týždňov vo funkciách, no v tomto tempe musíme pokračovať, aby ľudia čím skôr zmenu pocítili vo svojich vlastných životoch,“ dodal predseda parlamentu.
Viac k témam: Nový rok, Predseda NR SR
Zdroj: SITA.sk - Rok 2024 by mal byť rokom obratu, myslí si predseda parlamentu Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu