Štvrtok, 22. október 2020
Oblačno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Ročné dieťa vypadlo z tretieho poschodia, dievčatku letel do Šale na pomoc vrtuľník

 Webnoviny   2. august 2020  56
Ročné dieťa vypadlo z tretieho poschodia, dievčatku letel do Šale na pomoc vrtuľník

2.8.2020 (Webnoviny.sk) - V Šali v nedeľu vypadlo z tretieho poschodia ročné dieťa. V dôsledku pádu utrpelo poranenie hlavy a zlomeninu stehna. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Hopjaková z Air Transport Europe (ATE), na miesto smeroval záchranársky vrtuľník z Nitry.

Leteckí záchranári dieťaťu doplnili potrebnú liečbu a v stabilizovanom stave dievčatko vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Bratislave na Detskú kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny.

„Po odovzdaní malej pacientky dostali leteckí záchranári ďalšiu požiadavku o pomoc. Tentokrát išlo o 43-ročnú cyklistku, ktorá v oblasti vrchu Veľký Javorník v Malých Karpatoch spadla a poranila si hrudník. Po pristátí vrtuľníka jej lekárka poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie a s podozrením na zlomeninu rebier bola v stabilizovanom stave letecky transportovaná do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre," doplnila Hopjaková.

Viac k témam: leteckí záchranári, záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Ročné dieťa vypadlo z tretieho poschodia, dievčatku letel do Šale na pomoc vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.