Nedeľa, 16. august 2026
Mimoriadne správy
- Slovenskí dovolenkári opisujú situáciu pri chorvátskom Omiši. Dym, popol a noc strávená na úteku pred ohňom
- Trumpa osud posádky USS Abraham Lincoln netrápi, osem mesiacov na mori nie je zasa až tak veľa
- Päť rokov vlády afganského militantného hnutia Taliban vymazalo ženy z verejného života
- Konzervatívna kaviareň: Sme príliš leniví na to, aby sme konkurovali USA a Číne?
- Španielski hasiči bojujú o tisícročný kláštor, pred plameňmi zachraňovali aj kosti kráľov
Remišová vlastní rekreačnú chatu, v majetkovom priznaní ju však neuviedla
Webnoviny 23. júl 2018 782
BRATISLAVA, 23. júla, (WebNoviny.sk) - Veronika Remišová z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti neuviedla vo svojom majetkovom priznaní rekreačnú chatu, ktorú podľa výpisu z registra vlastní s manželom od roku 2015, informuje webový portál glob.sk.
Chata sa podľa zverejnených informácií nachádza v chránenom vtáčom území katastra obce Pribyliny, v okrese Liptovský Mikuláš a podľa vyjadrenia susedov budova stojí a majitelia ju zjavne využívajú.
Odporúčame:
Ministerstvo chce podľa OĽaNO premrhať milióny eur na kurzy, ktoré ľudí nič zmysluplného nenaučia
Podľa Remišovej však chatu do majetkového priznania neuviedla z toho dôvodu, že ešte nebola skolaudovaná. “Na účely majetkového priznania však nie je dôležitá kolaudácia, ale vlastníctvo. A to priznané nebolo,” uvádza webový portál.
Remišová v reakcii na článok považuje súčasný systém majetkových priznaní za nedostatočný a plánuje v parlamente podať návrh na sprísnenie. “Nedokončené stavby nezapísané v katastri sa do majetkového priznania nezapisujú,” uzavrela poslankyňa svoju reakciu.
Viac k témam: majetkové priznanie, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Veronika Remišová
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová vlastní rekreačnú chatu, v majetkovom priznaní ju však neuviedla © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Top foto dňa (14. august 2026): Víťazstvo Zapletalovej, festival šarkanov, perzeidy a požiar v Chorvátsku
Konzervatívna kaviareň: Sme príliš leniví na to, aby sme konkurovali USA a Číne?
Explózia v rotterdamskom prístave si vyžiadala jednu obeť, zranených bolo viacero ľudí