Utorok, 16. jún 2026
Mimoriadne správy
- Netanjahu potvrdil kandidatúru v nadchádzajúcich voľbách
- USA a Irán oficiálne oznámili dohodu, Hormuzský prieliv má byť úplne otvorený
- Chaos na Jadrane pokračuje. Po tragickej zrážke lodí narazil čln v plnej rýchlosti do skál – VIDEO
- Top foto dňa (15. jún 2026): Domáca politika, Indonézsky umelecký festival a Indické vzdušné sily
- Raši sa v Prahe stretne s Okamurom, predstaví priority slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke
Remišová podávala podnet na firmy Bonul a VEL Security, o finančných tokoch vraj vedela aj polícia
Webnoviny 28. apríl 2020 638
28.4.2020 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) ešte ako opozičná poslankyňa v apríli 2018 podala na Protimonopolný úrad SR podanie pre podozrenie na finančné prepojenie bezpečnostných služieb Bonul a VEL Security.
Ako v utorok ďalej povedala na tlačovej besede, podnet sa týkal zákazky pre Zbor väzenskej a justičnej stráže v hodnote osem miliónov eur.
Dôvody sa najskôr nezistili
Podľa medializovaných informácií Bonul v minulosti posielal VEL Security finančné prostriedky napriek tomu, že spolu súťažili v rámci štátnych zákaziek.
Protimonopolný úrad podľa Remišovej jej po skoro roku zaslal stanovisko, že dôvody pre začatie správneho konania vo veci sa nezistili.
„Som veľmi rada, že sa tento prípad znovu otvorí, ale nemôže to na Slovensku tak fungovať, že kontrolné inštitúcie budú ukončovať a preverovať podnety podľa toho, kedy ktorá vláda vládne," zdôraznila Remišová s tým, že orgány ako Protimonopolný úrad, Úrad pre verejné obstarávanie alebo Najvyšší kontrolný úrad musia fungovať nezávisle.
„Pokladám za zvláštne, že polícia aj iné orgány privierali roky oči nad fungovaním Bonulu a nebrali vážne naše upozornenia," dodala Remišová.
Zurian chce skontrolovať aj políciu
Protimonipolný úrad podľa denníka Sme preverí toky finančných prostriedkov medzi súkromnými bezpečnostnými službami Bonul a VEL Security.
„Obe firmy boli do roku 2012 personálne prepojené, ale napriek tomu neskôr spolu súťažili vo viacerých medializovaných tendroch," pripomenul denník.
Podľa denníka o spomínaných prepojeniach vedela aj polícia, ale nekonala. „Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Branislav Zurian chce preto prácu polície skontrolovať," dodal denník.
Viac k témam: SBS Bonul, vicepremiér pre informatizáciu
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová podávala podnet na firmy Bonul a VEL Security, o finančných tokoch vraj vedela aj polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Alího Chameneího pochovajú v Mašhade, bývalého iránskeho vodcu nahradí na poste vlastný syn
Havária vojenského transportného lietadla si vyžiadala päť obetí, informáciu potvrdilo indické letectvo
Hormuzský prieliv sa má otvoriť pre všetkých. Trump odhlalil deň podpísania dohody medzi USA a Iránom