Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Remišová kritizuje Kolíkovú za odvolanie Luciaka, hovorí o intrigách a neférových praktikách
Webnoviny 21. júl 2021 741
21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda SR v stredu odvolala Michala Luciaka (Za ľudí) z postu štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti. Vyhovela tak návrhu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí).
Luciak bude poslanec parlamentu
Kolíková ešte minulý týždeň pripustila, že Luciak by sa mohol vrátiť do Národnej rady SR ako poslanec. Podľa medializovaných informácií je vnímaný ako člen Kolíkovej „krídla" v strane Za ľudí a kritik šéfky strany Veroniky Remišovej.
Tá v reakcii na to počas stredajšieho rokovania vlády povedala, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) dehonestuje dôležité štátne funkcie.
„Odvolaním Michala Luciaka z funkcie štátneho tajomníka sleduje Mária Kolíková ciele, ktoré nemajú nič spoločné s hodnotami strany Za ľudí. Cieľom jej skupiny totiž je, aby z parlamentu ,vyhodili´ Vieru Leščákovú, ktorá je náhradníčkou za Michala Luciaka," myslí si Remišová.
Remišovej výzva Kolíkovej
Luciak sa totiž po konci vo funkcii štátneho tajomníka vráti do Národnej rady SR ako poslanec.
„Hádam sa nespokojná časť strany nezníži k tomu, aby sa ,zbavili´ aj Jany Žitňanskej z postu predsedníčky poslaneckého klubu Za ľudí. Takéto praktiky považujem za neakceptovateľné, zbytočné, neférové a občanom Slovenska neprinesú vôbec nič," uviedla líderka Za ľudí.
Skupinu Márie Kolíkovej preto vyzvala, aby prestali škodiť strane Za ľudí alebo sa radšej so stranou rozlúčili. „Týmito straníckymi intrigami totiž destabilizujú stranu a v konečnom dôsledku aj vládnu koalíciu," dodala s tým, že o vzniknutej situácii bude rokovať aj Predsedníctvo Za ľudí.
Viac k témam: minister spravodlivosti SR, odvolanie z funkcie, podpredseda strany Za ľudí, predseda strany Za ľudí, štátny tajomník
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová kritizuje Kolíkovú za odvolanie Luciaka, hovorí o intrigách a neférových praktikách © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO